Okuma Etkinliği - Maestro (Homecoming #2)

Merhaba arkadaşlar,

@Abraxas ile LoD serisinin 32. kitabı olan Maestro’yu okuyacağız (kendimiz çalıp kendimiz oynayacağız desek daha doğru olur sanırım :slightly_smiling_face:). @Pyrewrath da bilgisi ile konuda bize rehberlik yapacaktır. Katılmak isteyen olursa bekleriz. :slight_smile:

Başlangıç: 08.11.2021 Pazartesi.

2 Beğeni

Oo harika, bugüne yetiştirebilmene sevindim. Haydi o zaman, bakalım Demogorgon kardeşimiz ne haltlar yiyecek.

İyi okumalar. :slight_smile:

1 Beğeni

Zamir dün bitti. Birazdan çocuklar uyur, ben de dalarım Menzo’nun karanlık dünyasına. :sunglasses:

Bir de ilk defa Jarlaxle merkezli bir kitap okuyacağım sanırım. O da ayrı bir heyecan verici. :slight_smile:

2 Beğeni

Promise of the Witch-King ve Road of the Patriarch. Bunlar Artemis ve Jarlaxle odaklı kitaplar değil mi? Okumuşsundur sen bunları.

Ben ikisini de okumadım, içimde ukde kaldı. Bir ara halledeceğim artık. :slight_smile:

1 Beğeni

Road of the Patriarch zaten Artemis’in Yolu diye çevrilmiş. İkisini de okudum. Jarlaxle içinde vardı ama hep yan karakterdi diye kalmış aklımda. Böyle başrol var mıydı en iyi @Pyrewrath bilir. :slight_smile:

1 Beğeni

Menzonun yolları taştan… :slight_smile: Daha fazla keyif alacağınızı düşünüyorum Maestro’dan.

@Abraxas o iki kitapta Artemis’in iç dünyasına bayağı giriyoruz, vicdanıyla hesaplaşmasını, Jarlaxle’ın bir artifact yardımıyla onun iç hesaplaşmalarını manipüle etmesini vs. gözlemliyoruz. Jarlaxle hep önayak oluyor herşeye, fakat ona dair çok fazla bilgi alamıyoruz. Sahne ışıkları daha çok Artemis’te diyebiliriz rahatça.

3 Beğeni

Ben niye hatırlamıyorum bunların hiçbirini ya? :sob:

1 Beğeni

Benim hafızam bir tek kitaplarda biraz çalışır hocam, Drizzt özelinde de çoğunu birden fazla (bazıları 5+) okumuş olduğum için hatırlıyorum. :sweat_smile: Senin hafızada sıkıntı yok yani. :+1:

1 Beğeni

Ben de öyle düşünüyorum. İlk 50 sayfayı okudum ve kitap muhteşem başladı diyebilirim.

3-4 gün önce The Thousand Orcs’u bitirdiğim için 15 yıl önceki Salvatore’la Homecoming’i yazan Salvatore arasında da bariz bir kalite farkı olduğunu düşünüyorum. Veya 1000 Orcs sıradışı ölçekte bayağı bir kitaptı, bu da mümkün.

Yalnız değilsin, şimdi fark ettim de daha yeni bitirdiğimiz Archmage’deki bazı isimleri bile unutmaya başlamışım. Kafa gidiyor abi yavaştan, eski performans yok. :slight_smile:

2 Beğeni

Giderek daha da sıkıcı hale gelmeye başlamıştı. Çıktıkça okurdum ve bir yerden sonra sadece Drizzt ve Salvatore’a olan sevgimden dolayı okuduğumu fark ettim, kitaplar güzel olduğu için değil.

Ama Homecoming öyle değil neyse ki. İlk üçleme kadar efsane olmasa da çok başarılı şu ana kadar. O yüzden sıkılmadan okumaya devam. :slight_smile:

Ben de bi 30-35 sayfa okudum.

• Demon Prince yer yüzüne çıkmış anladığım kadarıyla.
  • Menzo’da ortalık karışık
  • Yvonnel ağzına etti Quenthel’in :slight_smile:
  • Demon’ların ölüme doğru kaçışları bana Balrog’tan kaçan orkları hatırlattı.
2 Beğeni

Menzo’nun dışına çıkmış ama sanırım Underdark’ta hâlâ. Aaa asıl olay, diğer demon lordların da Demo’nun ardından bir ihtimal Abyss’den Menzo’ya gelmeye başlamaları. Korkulan bu, ama olacak mı bakalım. Off, fena. Mahvetseler ulan keşke şu Menzo’yu, başlarına yıksalar Baenre’nin. :grimacing:

Off, çok iyi kapışmaydı. Büyüler havada uçuştu. Yvonnel, Lolth’un avatarı mı yav? Quenthel’i parmağında oynattı, kırbacına bile söz geçirdi. Sonra yaptığı çok güçlü iyileştirme büyüsü… Enteresan olaylar döndü. :slight_smile:

2 Beğeni

Yüzde 20’ye geldim. Şu ana kadar setup’ların kuruluşlarını okuduk hep ve hiçbiri de sıkıcı değildi. Cüceler de olmayınca gayet heyecan verici ilerliyor süreç.

• Jarlaxle ipleri eline almaya başladı.
  • Menzo bildiğimiz kaotik Menzo
  • Kimmuriel kayıp
  • Yeni archmage Tsabrak oldu
  • Tiago fena dayak yedi hala Drizzt diyor armut herif ya :joy:
  • Obaa, K’yorl geri geldi
  • Menzo’da herkes Gromph’u öğrenmiş sanırım

Süper ilerliyor şimdilik. :slight_smile:

2 Beğeni

Keyifli ilerliyor. Ben de % 20’deyim. Gromph’a tüm Menzo gıcık oluyor, evet. :slight_smile:

• Matron Motherlar amma entrika çevirdiler, kafam çatladı. Yok o Hunzrin, yok o onun kızı, yok bu şunun anası, yok kime pislik yapacağız.
  • Yvonnel - Quenthel - Minolin Fey dinamiklerini beğeniyorum. Yvonnel fena işler çeviriyor.
  • Jarlaxle, Khazid’hea’den sonra Artemis’in kılıcını da ele geçirdi, adam kılıç koleksiyoneri bir yerde.
  • Catti-brie’li kısımları hâlâ beğenmiyorum. Salvatore gereksiz anlam ve ehemmiyet yüklemiş buna. Yok primordial’la kaynaşmalar, yok bir yandan artist artist büyücü geçinmeler. Bu 10-15 sene önce ok atmıyor muydu orklara?
  • Kimmuriel kayıp diyorsun da, asıl Drizzt nerede? Adam gözükmedi % 20’ye geldik. :slight_smile:
2 Beğeni

Tek işleri o zaten, başka işleri yok. :smiley:

Atıyordu sonra Drizzt aldı Heartseeker’ı elinden. Şimdi Drizzt ok atıyor. :sweat_smile:

Baştaki siz ne yaptığınızı bilmiyorsunuz muhabbeti hariç pek yoktu haklısın, yine de şikayetçi değilim şimdilik. Güzel ve heyecanlı ilerliyor olaylar.

2 Beğeni

Gromph yakalarsa… :face_with_hand_over_mouth:

Gereksiz olabilecek bir dip not: Hunzrin’in matron anası tahtını Örümcek Kraliçe’nin Savaşı serisinde ele geçiriyor.

Tahminleri alıyım? :slight_smile:

Daha yeni başlıyoruz. :sweat_smile:

Şununla ilgili minicik bir sürpriz gelecek. :smiley:

3 Beğeni

Primordial bile yok edemedi Charon’u. Kule yapımında Arcane magic için kullanabilir Jarlaxle. Hatta kılıçtaki büyü Arcane olabilir.

Bu kitapta bolca CB göreceğiz, daha ilk bölümden belliydi. Gerçi beni eskisi kadar rahatsız etmiyor. Eskiden ölünce mahalleye helva dağıtacak kadar sevinmiştim ama, itiraf edeyim. :slight_smile:

Buna da tahminim: Jarlaxle bir item verecek CB’ye ya da CB ek büyü yapacak Heartseeker’a.

Ama benim tahminlerimi biliyorsunuz, yüzde 99 bir tanesi bile tutmayacak. :sweat_smile:

2 Beğeni

Ağır sallayacağım ama, yoksa Artemis geri mi dönecek? :slight_smile:

Baldur’s Gate 2, Demogorgon savaşı. Seslendirişmişler Demo’yu.

1 Beğeni

Bu sefer karakterin işlenişi daha iyi gibi. Bu kitapta en azından fena bulmadım ben.

Sadece bir parçası tuttu. :+1:

Çok da ağır sallamak olmaz bu belki de. :slight_smile:

Niye hatırlamıyorum bu dövüşü diyecektim, expansiondaymış. İlk fırsatta bi daha oynamak için bahanem olsun. :smiley:

2 Beğeni

Watcher’s Keep zindanını ben de oynamadım. Efsanevi düşmanlar ve ekipman bulunan bir yer. Ana öyküyle sanırım alakası yoktu, büyük bir yan görev sadece.

Demogorgon için BG2’nin en güçlü bosslarından biri deniyor, bu hanzonun bu kadar çabuk yendiğine bakma sen. :slight_smile:

Büyü işlemiyor neredeyse, silahlardaki elemental bonuslar etki etmiyor. Bir de 2 tane Marilith veya 4 tane Glabrezu çağırabiliyor takviye için.

1 Beğeni

Partinin buffları zaten gözüme ilişince bi önümü ilikledim :smiley:

1 Beğeni