Okuma Etkinliği - Yenisey: Yama Kağan ve Göl Tanrıçası

Kitaba bugün başladım ama akşama bitecek gibi görünüyor. Türk mitolojisine dair hiçbir şey bilmiyorum fakat daha ilk sayfalardan ilgimi çekmeyi başardı.
İlk bölümlerde birkaç kopma dışında bağlantıyı zedelemeden ilerleyebildim. Okudukça da düzeni oturtulmuş ve sağlam bir kurguyla donatılmış olduğunu anladım. Özellikle heyecan duygumun sürekli tetikte olması nedeniyle elimden bırakmak istemedim :blush:
Arka sayfalarında yer alan sözlükten destek alarak ve birkaç ufak araştırmayla devam ediyorum şuan. Şimdiden sevdim diyebilirim :clap:
Editör ve son okuma kaynaklı birkaç yazım hatasına denk geldim. Umarım diğer baskılarda tekrar gözden geçirilir.

2 Beğeni

Ben bitirdim hocam, detaylı yazacak fırsatı henüz bulamadım.

Ana tema olarak güzel bir konu seçimi yapmışsınız, fakat uygulamaya dökerken bazı aksaklıklar mevcut ve bir noktadan sonra okuma zevkimi azalttı. Üzerinde daha fazla çalışılması ve daha iyi rafine edimesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle betimleme çok çok az ve olan bitenin okuyucunun hayal gücüne bırakılması her zaman doğru bir tercih değil bence. Eleştirilerim şevkinizi kırmasın lütfen, daha da iyiye gideceğinize eminim. Gelecekte yazacağınız eserleri bekliyor olacağım.

1 Beğeni