Okuyorum (Görsel Başlık)

Yavaştan başlayalım. :slight_smile:

31 Beğeni

İşler iyice uzay çorbası olmaya başladı. Güzel, tuhaf ve absürt.

** The Howl Yorker**

22 Beğeni

UBİK, ölüm ve hayata, rüyalar ve gerçeğe, aşk, felsefe ve metafiziğe dair kafa karışıklıklarının 1 numaralı ilacı. Talimatlara göre okunduğunda güvenlidir. :grinning::grinning:

32 Beğeni

Bu kitabı okuduktan sonra YKY’nin beşinci kitabı çıkarmasını bekleyeceğim, biraz buruk bir şekilde. Çünkü sayfa kalitesinin eskisi gibi olmayacağını tahmin ediyorum ve kitabın ne zaman çıkacağı hakkında hiç bilgim yok.

23 Beğeni

25 Beğeni

38 Beğeni

40 Beğeni

Bugün başlamıştım şimdi de bitirdim. Shakespeare yine harika :black_heart:

32 Beğeni

İlk defa Livaneli okuyorum ve tek kelimeyle bayıldım.

25 Beğeni

23 Beğeni

26 Beğeni

Şu cinayet soruşturması bitsin Malazan yolculuğuna başlayacağım.

19 Beğeni

22 Beğeni

Paylaşıyorum ama UBİK 'i okumam yeni bittiği için TİAMAT’I okumaya gece başlayacağım. :slight_smile:

@ivy Kitabı okuduktan sonra ABD 'de de galiba şehir kütüphanesine bağlı bir okuma grubunun “Yükseliş” okuma etkinlikliği için yaptıkları paylaşımı gördüm.

İki parça halinde kitap ile ilgili sorular yöneltmişler. Kitabı okuduktan sonra dilerseniz o sorulara bakın, okuma sonrası o soruları cevaplamak neler olup bittiğine dair güzel hatırlamalar yapmanızı sağlıyor.

https://www.santaclaraca.gov/home/showpublisheddocument/66086/637146994249930000
https://www.santaclaraca.gov/home/showpublisheddocument/66088/637146994504000000

29 Beğeni

Teşekkürler… Tam benim gibi çabuk unutanlara göre :grinning:

2 Beğeni

@taurenim ile Malazan okuyoruz. (@isos81 ve katkıda bulunan herkese buradan tekrar teşekkür ediyorum. :relaxed:)

38 Beğeni

Yaban Kazı - Ogai Mori (İthaki)

Sadece bir bakayım dedim ama akıcı geldiyse demek bitmek üzere. Ufak tefek bazı yazım yanlışları var. Cümle bir iki yerde çok anlamsız olmuş. Oraları pek anlamadım.

40 Beğeni

Su gibi gidiyor. Bitsin Malazan’a başlayacağım.

31 Beğeni

Şimdilik iyi gidiyor bundan sonra Malazan’a başlayacağım bakalım :slight_smile:

23 Beğeni

İstiklâl Harbi’nde İranlı Bir Subayın Anıları - Seyyid Ahmed Canpulad

Sunuş- Selim Erdoğan:
Milli Ordu saflarında geçen süre boyunca giderek bir ülküye adanmışlık, emperyalizme başkaldıran bir ordunun parçası olmaktan gurur duyma noktasına geldiğini görüyoruz. Bu açıdan Seyyid Ahmed’in hatıratı, Milli Mücadele ile tanışan Berthe Gaulis, Franklin Bouillon gibi sayısız batılının bile neden sempati beslemeye başladığını da özetliyor: Zulme ve adaletsizliğe karşı isyan!

20 Beğeni