Okuyorum (Görsel Başlık)

24 Beğeni

Amerikan Savaşı - Omar El Akkad

Bu, savaşla ilgili bir hikâye değil. Bu hikâye mahvoluşla ilgili. (S.15)

12 Beğeni

17 Beğeni

Yakarış Çemberi - P. Djélí Clark (İthaki Kapsül)

O kadar zor adapte oldum ki anlatamam. Bitse de işime gücüme baksam, diye düşünmediğim bir saniye bile yok. Çok beğenmedim.

17 Beğeni

Hadi gel Ay Bahçeleri oku. Beğenmezsen onu bırakırsın.

Ben de dün başladım zaten, anlamadığın yerde destek de olurum. :slight_smile:

1 Beğeni

Çok moralsizim. Son bir haftadır şiddetli depresyon belirtileri gösterdiğimi fark ettim. Doktora gidip gitmemek arasındaki o ince çizgideyim. Ay Bahçeleri ile bakışıyoruz ama bir aksiyon alamadık henüz. En azından şu kitap bitince hatırın için bir bakarım. Eğer bahçelerde yürüyebilirsem neden olmasın?

Diğer açıdan yine de belirtmek isterim ki kitabı beğenmememdeki etken depresif halim değil. Muhtemelen(%100) cehaletimle alakalı. Siyah adam vs beyaz adam kavgasına çok hakim değilim. Amerika’nın ırkçı geçmişine atılan yumruk bana çarptığında boş teneke sesi çıkıyor. Bu sebepten sanırım göndermeleri ve laf sokmaları ya da nasıl bir tepki koyduğunu anlamıyorum. Kitaba çok düz yaklaşıyorum: Teni koyu insanlar içine şeytan(tuhaf şeytanlar) kaçan teni beyaz insanlarla büyülü itemler aracılığıyla çarpışıyor. Bir rivayete göre beyazlar da siyahmış fakat fazla soğukta kaldıkları için beyazlamışlar. Kitapta yazıyor vallahi.

6 Beğeni

23 Beğeni

O zaman ısrar etmeyeyim. İyi hissedersen ya da işte “gözüne kestirirsen” oku.

1 Beğeni

10 adet gönderi şu konuya taşındı: Tartışma Köşesi

15 Beğeni

Resim bende link şeklinde gözüküyor. Haberiniz olsun. (Düzeldi.)

1 Beğeni

Dizi ya da film olmamasının sebebini, polemik yaratacak bir cast çıkmamasına bağlıyorum artık. Çok destansı bir hikâyesi olmasa da kendini okutuyor, diğer sayıda ne oldu diye merak ediyor insan.

**Başlığı kırdık sanırım ://

18 Beğeni

Bir sıkıntı var galiba sitede.

Resimde sıkıntı var. Haberiniz olsun. (Düzeldi.)

Forum z raporu alırken paylaşım yaptık posttan geçmedi galiba xd

3 Beğeni

Yorumunu bekliyorum hocam. Okumadığım iki Günday kitabından biri (farklı kelimeleri anlamadığım için dinleyememiştim).

1 Beğeni

15 Beğeni

29 Beğeni

Aslında Ötüken ve İş Bankası da seçeneklerim arasındaydı. Ama YKY basımında karar kıldım. Daha önce çizgi romanını (NTV) okumuştum. Epey basit bir çizgi romandı. Konuyu sadece ana hatlarıyla vermiş gibiydi. Şimdi yazarın cümlelerini okuyacağım için heyecanlıyım.

26 Beğeni

:smiley:

29 Beğeni