Okuyorum (Görsel Başlık)

Alfa’nın Jules Verne kitapları çok güzel görünüyor, ben de takip ediyorum. Çevirisinden memnun musunuz güzel mi?

1 Beğeni

Kitabın henüz başlarındayım ama fikrimi belirteyim. Çeviride “imdi” ve “almağı” gibi eski kelimelerin kullanıldığını gördüm. Bana garip geldi. Bunlar dışında bir sıkıntı yok gibi.

2 Beğeni

Bir komşum “Sokakta buldum bu kitabı, kitap okumayı sevdiğin için sana getireyim dedim” diyerek vermişti. Aradan çıksın diye okumaya başladım.
İlişki koçluğu yapan bir kadın tarafından yazılmış ve gerçek aşk diye bir şeyin olmadığını, tüm ikili ilişkilerin özünde cinsel dürtüler yattığını anlatıyor. Bunu yaparken de arada sırada kendine gelen danışanların anısını paylaşıyor. Edebi bir değeri olmayan, çerezlik niyetine okunacak hızlı bir kitap.

3 Beğeni

43 Beğeni

Obaa. Ciltli kitap, rahle, A3 kuşe kağıda basılmış harita… Çok ciddi bir operasyona girişiyorsun galiba hocam. Keyifli okumalar. :slight_smile:

5 Beğeni

Begüm’ün Beş Yüz Milyonu Çeviren Nihan Özyıldırım
Robinsonlar Okulu Çeviren Aslı Avcan okudum çeviriler güzel akıcı okunuyor ufak tefek yazım yanlışları yokdeğil ama çok az.

1 Beğeni

Rahleyi nereden aldınız, rica edersem paylaşır mısınız?

1 Beğeni

18 Beğeni

Hahah saolasın üstat ama harita pc monitöründe açıktı ya :grinning_face_with_smiling_eyes: Gerçi olaylarla yerlerini tam oturtamadım kapadım bir süre sonra pc yi. Sen yazınca bir bastırasım geldi ama şöyle yüksek çözünürlüklü :grinning_face_with_smiling_eyes:.

@Buyifix ben size kendi sitelerinin linkini bırakayım, ama neredeyse bütün sanal pazar sitelerde kendi mağaza / dükkanlarını açarak da satış yapıyorlar. Kupondur, indirimdir vs ile daha uyguna denk getirebilirsiniz. Ben trendyoldan almıştım. Gittigidiyor,n11,hepsiburada falan hepsinde satıyorlardı sanki.

2 Beğeni

Kitapların sırtını ters büken icat değil mi bu :slight_smile: işkence yapmayı hiç sevmem. Kapaklar bükülmesin diye yarım açarak okuyorum…

2 Beğeni

9 Beğeni

Ben genelde masada oturarak ya da yatak/koltukta yarı oturur şekilde kitap okuduğumdan ve 1-2 yıldır bel boyun ağrıları yaşadığımdan daha ergonomik okuma hedefiyle bir araştırmaya girişip böyle bir ürün almıştım. Birkaç aydır kullanıyorum, gayet memnunum. Ayarlanması güzel ve rahat bir koltuk da aldım, artık masada otururken yarı yatar gibi bir pozisyonda boyuna yüklenmeden rahatça kitap okuyabiliyorum.

Aldığımdan beri 10-15 civarı kitap okudum bununla, kitaplarda şimdiye kadar herhangi bir zarar oluşmadı. Bu okuyacağım en hacimli cilt olacak, zannetmiyorum ama bakalım bir sıkıntı olacak mı :slight_smile:

2 Beğeni

Birkaç gün istirahat edeceğim için bu esere öncelik vermek istedim. Çok güzel, elimden bırakmak istemiyorum.

32 Beğeni

Beyaz Alman çikolatası.
:drooling_face:

1 Beğeni

Yine bize yollar…

20 Beğeni

“Con Lö Kare” ikinci kitaptan devam.

20 Beğeni

Tavsiyem hiç hız kesmeden serinin üç kitabını da arka arkaya okumanız. Bu yazara gereken itibar ve saygı verilmedi diye düşünüyorum hep. Çok daha prestijli baskılar ile mağazalarda çok farklı raflarda yer alması gerekiyor.

5 Beğeni

Son Düello’dan sonra İthaki Arşiv dizisinden Göçebeler Diyarı’nı okuyorum. Ancak kitabın anlatımı biraz karışık geldi. Aynı paragrafta birden çok zaman kullanılmış. Çeviriden mi kaynaklı yoksa yazar mı böyle tercih etmiş bilemiyorum kontrol edeceğim. Yine de Amerikada sistemin dışına itilen insanların hayatını anlatıyor. Merak ettiğim bir konu her türlü okumaya devam. Nomadland filmini daha çok beğenmiştim. Belki bir kez daha izlerim.

Edit:
Evet çeviri sıkıntılı. Bir şekilde okunuyor ama işte… Çevirmeni araştırdım biraz 6:45 için çeviri yapmış daha önce başka da bilgi bulamadım. 6:45 görünce ön yargılı olmamalıyım diye tekrar ederek sonuna kadar devam ettim.

13 Beğeni

Dediklerine katılıyorum. Ben serinin tamamlanmasını bekliyorum, tamamlanır tamamlanmaz alacağım.

2 Beğeni

Teşekkür ederiim öneriniz için. Temin etmeye çalışacağım hızlıca.
Eseri sizin sayenizde keşfettim. Daha fazla kişiye ulaşmasını isterim. Hâlen daha keşfedilmeyi bekleyen bir yazar. Tekrar teşekkür ederim :blush:

3 Beğeni