Okuyorum (Görsel Başlık)

31 Beğeni

25 Beğeni

18 Beğeni

100. Yılında Cumhuriyet’in Popüler Kültür Haritası 1 (1923 – 1950) “Her Savaştan Bir Yara” - Derya Bengi, Erdir Zat

20 Beğeni

Zor bir kitaba başladım… Upton Sinclair’in bir kitabı;
Şikago Mezbahaları -Nam-ı diğer “The Jungle”

21 Beğeni

Upton Sinclair’in “The Jungle” kitabı, yabancı kaynaklarda çok övülen, itibarı yüksek bir eser. Örneğin şu sitede, “tüm zamanların en etkili 50 kitabı” arasında gösterilmiş. (“Society” türündeki en etkili 9 kitaptan biri sayılmış)

https://oedb.org/ilibrarian/50_books_that_changed_the_world

Kısa bir açıklama yapılmış: “Even though Upton Sinclair set out to write a novel about the lives of immigrants in America in the early 20th century, The Jungle ended up gaining popularity because it highlighted the unsanitary practices in the meatpacking industry. By depicting countless health violations and stories of the unfair treatment and pay of migrant workers, Sinclair was a major contributor to the reformation of the meat inspection laws in America. Over time, he gained more recognition for influencing standardized wages as well.”

Çevirisi: Upton Sinclair, 20. yüzyılın başlarında Amerika’daki göçmenlerin yaşamları hakkında bir roman yazmaya koyulmuş olsa da, “The Jungle”, et paketleme endüstrisindeki sağlıksız uygulamaları vurguladığı için popülerlik kazandı. Sinclair, sayısız sağlık ihlalini ve göçmen işçilere yapılan haksız muamele ve maaşlarla ilgili hikayeleri tasvir ederek, Amerika’daki et denetim yasalarında reform yapılmasına büyük katkıda bulundu. Zamanla, standartlaştırılmış ücretleri de etkilediği için daha fazla tanınır oldu.

3 Beğeni

Okuduğum bu kitabı, kaldığım hastane odamdan paylaşımını yapıyorum,
Arkadaşlar düşünsenize, İsa’'dan 250 yıl önce Plautus’un yazmış olduğu bu komedya tiyatro eseri, sanki bugün yazılmış gibi…tek farkı dua ya da beddualar dönemin pagan tanrılarıyla ediliyor, insan güdüleri ve doğası, tepkileri güldükleri öfkelendikleri aynı, değişen hiçbir şey yok,
Moliere’in ünlü Cimri eserine kaynaklık eden bu komedyayı okurken çok eğlendim, tavsiye ediyorum.

41 Beğeni

Acil şifalar dilerim, çok geçmiş olsun.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim Alper, iyi ki varsınız, bu forumda olmanız gerçekten hepimiz için büyük şans…

2 Beğeni

Çok geçmiş olsun. En yakın zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle :cherry_blossom:
Tavsiyeniz için de teşekkür ederiz, iyi okumalar :slight_smile:

2 Beğeni

Geçmiş olsun hocam, en kısa sürede iyileşirsin umarım.

2 Beğeni

Geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum. :four_leaf_clover:

2 Beğeni

28 Beğeni

Geçmiş olsun arkadaşım. Acil şifalar dilerim.

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Acil şifalar…

1 Beğeni

Çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

1 Beğeni

Geçmiş olsun…acil şifalar diliyorum.

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

1 Beğeni

Geçmiş olsun @Ezheret en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle.

1 Beğeni

Geçmiş olsun umarım kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

1 Beğeni