Okuyorum (Görsel Başlık)

24 Beğeni

31 Beğeni

İnşallah doğru zamanda okuyorumdur :slight_smile: Hadi bakalım.

32 Beğeni

Yazılım alanındaki sorun giderme tekniklerinden bahsetmiş Reis. Örnek alsın yazılımcı forumdaşlar.

Reis ne yazmış böyle diyorum yer yer. Kitabın ismi Genç Bir Kadının Resimli Okuma Kitabı.

6 Beğeni

Bölüm 18’e başlıyorum, heyecanlıyım, mutluyum.

19 Beğeni

O zaman Seneca’dan devam edelim…

25 Beğeni

30 Beğeni

Malazan için her zaman doğru zamandır hocam :hugs:

2 Beğeni

Dün başladım bugün de grip oldum, başımın ağrısından okuyamıyorum :frowning:

5 Beğeni

Geçmiş olsun. Rica etsem gribinizi kitapta şerodağı bir karakter var ona bulaştırır mısınız okurken. Denk gelince hemen anlarsınız zaten.

6 Beğeni

Geçmiş olsun :heavy_heart_exclamation: Aşıların koruyuculuğundan sonra bağışıklık sistemleri savunmasız kaldı. Gripler çok ağır geçiyor. Kendinize dikkat edin :heavy_heart_exclamation:

3 Beğeni

Yaşam ve Yazgı - Vasili Grossman

Milyonlarca Rus köy evi arasında birbirine tıpatıp benzeyen iki tane ev yoktur, olamaz da. Hepsi hayat doludur ve benzersizdir. İki insanın, iki yabangülü çalısının birbirinin aynısı olması düşünülemez… Yaşamın özgünlüğünün ve kendine özgü özelliklerinin kaba kuvvetle silinmek, yok edilmek istendiği yerlerde yaşam söner. (S.36)

Can’ın bu kadar çok sayfalı kitapları genelde okurken dağılıyor, umarım bu kitap da aynı kaderi yaşamaz.

24 Beğeni

Teşekkür ederim. Tabii efendim seve seve bulaştırılır, oldu bilin siz.

Çok teşekkür ederim @alys :heart: Bağışıklığım zaten sıkıntılı :frowning: Mart ayı dert ayı galiba, kiminle konuşsam hep hasta millet.

3 Beğeni

Aşı, Grip için de koruyucuydu. Üst üste aşılar biraz denge bozdu. Grip olarak gelen hastaların çoğunda solunum ve kalp sorunları var. Dikkat etmekte fayda var. Çabucak iyileşin :heavy_heart_exclamation: :blush:

3 Beğeni

Doğrudur, haklısınız. Hastaneye giden yakınlarımın çoğunda solunum ve kalp sıkıntıları var. Siz de kendinize çok dikkat edin :heart::cherry_blossom:

2 Beğeni

Goodreads e baktığımda stalingrad serisinin ikinci kitabi olarak gozukuyor ama birinci kitap stalingrad ın baskısı mı yoksa ben mi bulamıyorum.

1 Beğeni

Bu kitap bende daha elime almadan nasıl bir etki bıraktı öğrenmek ister misiniz? (hayır deme hakkınız olmadığı için devam ediyorum.) Eğer bir gün anlayarak okuyup bitirdiğimde kitap okuma konusunda sınıf atladığımı düşüneceğim

2 Beğeni

Türkçe çevirisi yok galiba., ben de bulamadım.

Kitap hakkında Wiki de şöyle bir bilgi var.

For a Just Cause, Rus yazar Vasily Grossman’ın ilk kez 1952’de yayınlanan bir romanıdır. Grossman’ın yayınlanmamış el yazmalarından ek materyaller de dahil olmak üzere gözden geçirilmiş bir İngilizce çevirisi, yazarın tercih ettiği başlık olan Stalingrad altında 2019’da yayınlandı.

Şu da kitabın 2019’da ilk kez sansürsüz baskısının yapılması ile ilgili haber.

2 Beğeni

27 Beğeni

Baudolino - Umberto Eco

Yıllardır beklettiğim bir kitaptı, çok güzel başladı.

30 Beğeni