Okuyorum (Görsel Başlık)

36 Beğeni

Gezgin - Halil Cibran

Hep gözüme takılan bir yazar. Merak ettiğim için almıştım.

17 Beğeni

18 Beğeni

Kitaplar ve Sigaralar - George Orwell

İlgi çekici bir kitap bence. Yıllardır bu forumda sohbet ettiğimiz konuları bir de Orwell’den dinlemek tanıdık hissettirdi.

24 Beğeni

23 Beğeni

Zamanın Bekçileri 1 - Anılan / Marianne Curley

Kaç sene oldu, artık okuyayım da kafamdan çıksın. Hem de ay sonuna dek ne okusam derdinden de kurtulmuş olurum.

Ekleme: Seriyi çok merak edenler vardı. Birkaç şey diyeyim.

Genç-yetişkin (14-15yaş) hedef kitle.

Konusu; mitlerle desteklenmiş ve zamanın akışının bozulmasını engelleyen bir kuruluş var, bu çocukların da özellikleri var. Zamanı kendi lehine kullanarak güçlenmek isteyen bir mitin yaptıklarını engellemeye çalışıyorlar. Biraz çocuksu yapısı var.

Benzer seriler:

1. Daha önce Kerstin Gier tarafından yazılmış sinemaya da uyarlanan benzer bir seri vardı. Safir Mavi, Zümrüt Yeşil gibi adları vardı. (17-19 yaş)

2. Lucky Strike (Yetişkin)

3. Ve İşte Zaman Savaşını Böyle Kaybedersin (Yetişkin)

Aklıma gelenler bunlar. Genelde benzer içerikleri olsa da kurgu bakımından farklılıkları var. Genel olarak zamanda yolculuk ve tarihin korunması diyebiliriz.

@Ozgur merak ediyordun.
@Ufuk alalı üç sene oldu. Okudun mu bilmiyorum.

16 Beğeni

Çok klişe içerikleri var. Filmi de var o da çok iyi değildi ama mangadan daha zevkliydi.

images (1)

15 Beğeni

Yine döndük geldik Grange, umarım eskilere yakın bir performans vermiştir bu kitapta.

21 Beğeni

Grange hayranlığı uçlarda olan bir arkadaşım var. Bu kitap için çok iyi şeyler söylememişti. ://

1 Beğeni

Ben Grange’e artık para vermeme yemini bile ettim aslında :joy: Kitabı bir arkadaşa almak durumunda kalınca önce okuyup sonra vereceğim kendisine. Grange nasıl bir lanetse her yıl bir şekil buluyor beni, okutuyor kendini :joy:

2 Beğeni

Grange son üç kitabı okuduktan sonra artık yeter dedirtti. Zaten Doğan Kitaplar da güzel giydiriyor fiyatları :slight_smile: Ben beğenmedim bu sefer.

2 Beğeni

Çevirisi nasıl acaba? Hodgson’un Sınırdaki Ev’i en sevdiğim korku romanlarından biridir. Bu kitabı da alacağım. Fırsat bulamadım.

1 Beğeni

34 Beğeni

Düş Yakamdan Şeytan’a da devam ediyorum ama zor gidiyor biraz o. Bu nedenle çapraza Asimov almak istedim. :slight_smile:

29 Beğeni

IMG_20210727_225126

Zamanın Bekçileri - Karanlık / Marianne Curley

Ay sonuna dek seri idare eder diye düşünmüştüm ama sanırım iki güne bitecek. Neyse, son günlerde kardeşime eziyet olurum. :face_with_hand_over_mouth:

21 Beğeni

Merak ettiğim kitaplardan biri, bitirdiğinizde bir kaç cümle duymak isterim.

3 Beğeni

Luffy’nin bitir artık şu kitabı adlı isyanı. :slight_smile:

40 Beğeni

Slumptaydım bayağı bir süre ama bu kitap serisi ilgimi aşırı çekti ve okumaya başladım,akıyor şuanlık hatta bu gece komple bitiririm diye düşünüyorum.İkinci ve üçüncü kitapları da Amazondan aldım,yarın gelecek,yer yutarım birkaç günde gibi seriyi.

16 Beğeni

Fena sevdim seni Patocka . Felsefesi Husserl ve Heideggere o kadar yakın ki . Ona göre felsefe insanın ne olduğu sorusu, özgürlük ise yaşamın bütüncül anlamının sarsılması ve sorunları görme edimi :heart::confetti_ball:

13 Beğeni

Tudem fiyatları allahu ekber dağlarına çekmese alacaktım. Artık imkansız almam.

1 Beğeni