Ölmeden Önce Oynamanız Gereken Seri: Mass Effect Legandary Edition

Sistem Gereksinimleri:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10

İşlemci: Intel Core i5 3570 ya da AMD FX-8350

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: GPU: NVIDIA GTX 760, AMD Radeon 7970 / R9280X GPU RAM: 2 GB

DirectX: Sürüm 11

Depolama: 120 GB kullanılabilir alan

Oyun Hakkında:

Mass Effect: Legendary Edition, Mass Effect adlı kült aksiyon RPG serisinin ilk üç bölümünün yeniden düzenlenmiş versiyonlarından oluşan bir pakettir. Markanın haklarına sahip olan Electronic Arts şirketidir ve geliştirici ise BioWare’dir. Mass Effect, Mass Effect 2 ve Mass Effect 3’ün yanı sıra oyunlar için yayınlanan tüm DLC’leri ve ekstra silah ve zırh paketlerini içeren bir sürümdür. Mass Effect oyunları 22. yüzyılda geçiyor. Soyu tükenmiş Protean ırkının geliştirdiği eski teknolojinin keşfi, insanlığın yıldızlararası uçuş hayalini gerçekleştirmesini ve bunun sonucunda siyaset, ticaret ve ticaret merkezi olarak hizmet veren dev bir uzay istasyonu olan Citadel’de yerini bulmasını sağlamıştır.

Serinin ana karakteri Komutan Shepard’dır. Barışın savunucusu olan kahramanın ayrıca görüntüsünü, cinsiyetini ve arka plan hikayesini seçebiliriz. Oyuncuya bağlı olarak ana karakterimiz kötü biri de olabiliyor. İlk oyundan itibaren Samanyolu’nda yaşayan ırklar için gerçek ölümcül tehlikenin, galaksiyi organik yaşamdan döngüsel olarak hasat eden eski bir makine ırkı olan olduğu ortaya çıkıyor. Oyunun ikinci bölümünde, Shepard, Samanyolu’nun eteklerinde tüm insan kolonilerinin ortadan kaybolmasının gizemini çözmek için Cerberus ile bir ittifaka girer ve yaklaşan istilayı hızlandırmaya çalışan bir Koleksiyoncu ırkının izini sürmeya başlar. Serinin üçüncü bölümünde ise istilayı gözlemleyebiliriz, son savaşta kazanmak veya en azından denemek için Shepard’ın mümkün olduğu kadar çok müttefik toplaması gerekmektedir.

Mass Effect Legendary Edition sürümünde yer alan oyunlarda aksiyon üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanmaktadır. Bu oyunların arkasındaki itici güç, çok sayıda yan görevin eşlik ettiği arsayı ileriye taşıyan kapsamlı görevlerdir. Yolda, Komutan Shepard’a zamanla dostluklar ve romantizm kurabileceği diğer yol arkadaşları da katılır. Komuta merkezimiz ise galaksi haritasından hedef seçerek seyahat etmek için kullandığımız son teknoloji bir uzay gemisi olan Normandiya’dır. Buna ek olarak, bir tür mobil üs olup, görevleri yerine getirirken molalar sırasında serbestçe hareket edebiliriz. Serinin ikinci ve üçüncü bölümlerinde sadece yürüyerek hareket etmemize rağmen, 1. oyunda ayrıca dört tekerlekli bir araç M35 Mako’yu da kullanabiliyoruz.

Serinin önemli bir özelliği elbette savaştır. Savaşlar gerçek zamanlı olarak gerçekleşir ve bunlar sırasında sadece isabetli atışlar yapmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli dövüş becerileri telekinezi benzeri biyotik kullanabiliyoruz ve yoldaşlarımıza emirler verebiliyoruz. Düşmanları ortadan kaldırarak ve görevleri tamamlayarak deneyim puanları alıyoruz ve sonraki seviyelere ilerliyoruz, yavaş yavaş kahramanı ve beraberindeki karakterleri geliştiriyoruz. Ek olarak birçok görevin şiddetle değil, konuşarak çözebilirsiniz. Üstelik burada sadece hikayenin gidişatını değil, aynı zamanda kahramanımızın karakterini ve ekiple olan ilişkisini de etkileyen seçimler yapıyoruz.

Geliştirilmiş sürümdeki tüm oyunlar 60 FPS’de 4K çözünürlüğü destekliyor. Karakter modelleri, animasyonlar, dokular, gölgelendiriciler ve daha fazlası yenilendi ve geliştirildi. Çok sayıda oyun öğesi de geliştirildi, geliştiricilerin amacı, ilk Mass Effect’in biraz eski formülünü modernize etmek ve mekaniği üçleme boyunca birleştirmekti. Çekim ve envanter yönetimi iyileştirildi, deneyim puanlarının dengesi yeniden dengelendi ve karakter yaratma ekranı değiştirildi.

Üç oyununda birleştirildiği sürüm 60 ile 120 saat arası bir oynanış süresine sahiptir. Ayrıca yapılan seçimlere göre değişen sonlar ile tekrar oynanılabilirliği çok yüksektir.

Oyundan Görseller:

1647242422505.png

1647242431727.png

1647242444285.png

1647242459551.png

1647242468638.png

1647242476680.png

1647242489614.png

1647242500320.png

1647242508463.png

Oynanış Videosu:

2 Beğeni