Ölüm Yadigarları'nın Son Bölümü Hakkında Unutmuş Olabileceğiniz 12 Büyüleyici Detay

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/pottermore/olum-yadigarlarinin-son-bolumu-hakkinda-unutmus-olabileceginiz-12-buyuleyici-detay/

image

Tam Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nın kapanış öyküsü bitti zannettiğimiz anda sayfayı çevirip ‘on dokuz yıl sonrasını’ görebildiğimiz için hepimiz çok sevindik… Bölüm oldukça kısaydı, ancak bize çok fazla umut ve Harry Potter’ın geleceğine bakma şansı vermişti. Birden Harry, Ron, Hermione ve Draco’yu çocuklarını Hogwarts Ekspresi’nde yolcu ederken gördük. Albus Severus, Rose ve Scorpius isimli… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Benim de eklemek istediğim çarpıcı bir ayrıntı var. Hogwarts savaşının gizli kahramanı Severusdur. Harry’nin kıçını 50 kere kurtarmış, Lord Voldemort’u öleceğini bile bile Mürver Asa’nın kendisine ait olduğuna dair inandırmış ve Hogwarts savaşına kendi asasıyla değil Mürver Asa’yla çıkmasını sağlamıştır, böylece Harry Voldemort’u yenebilmiştir.

Snape Gryffindor cesareti ve Slytherin kurnazlığının uçlarında gezmektedir. Harry’nin tanıdığım en cesur adamdı demesi boşuna değildir, zira insanlar Voldemort’un adını bile ağızına alamazken o yüzüne baka baka zibilyon tane yalan söylemiş, çifte ajanlık yapmıştır.

5 Beğeni

Tek kelime ile Haklısın, gerçkten muhteşem bir adamdı. Zaten Slytherine seçilmesinin tek sebebi lily’i kıskanmasıydı yoksa gryffindor’a girecekti

1 Beğeni

Fazlasıyla katılıyorum.