Ölümsüz Diyarlar

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/olumsuz-diyarlar-haluk-cevik/

image

Her zamanki katmerli kasvetime gömülmüşken öylece çıkıverdi. Parti varmış kapının ötesinde. Aydınlık kahkahaların atıldığı salona katran karası ruhumu sürüklemek üzere orada bulunmam bekleniyormuş. Oysa bilmiyorlar ki kaç bin fersah yol kat etmeliyim hedefe varabilmek için. Kapılar ardına kapılar aşmalı, bin bir kilitle dolaşmalıyım. Hiç bilmiyor ki ışığın olduğu yerlere böylesi karanlık bir halde gitmek toprağın… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Merhaba @Haluk_Cevik ,

Kısa, öz anlatımlı bir öykü daha okudum senden. Derin cümlelerin bu kısalıkta dahi üzerinde düşündürmeye yetti. Aşağıdaki cümleleri de özellikle çok sağlam buldum:

“Alem, tebaasına uymuş keyfederken ben kederimin kahyası idim. Fötrümü başıma geçirdim mi dünyaları fethederdim.”

&

“ “Sen hayal kurmaktan onları yaşamaya fırsat bulamadın,” dedi.”

Mor ışık metaforun da ayrıca dikkat çekici.

Kalemine sağlık,
Sevgiler.
Sena

2 Beğeni

Haluk selamlar;

Oldukça yoğun bir öykü. Bitter çikolata tadında :slightly_smiling_face: Bazı cümleler tekrar tekrar okunası. Kalemine yüreğine sağlık, düşündürmeye devam ediyorsun…

2 Beğeni

Merhaba @Senaa

Vakit ayırıp okuduğun ve bu güzel yorumun için teşekkür ederim.
Vefalı okursun. :slight_smile:

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle,
Saygılarımla.

Merhaba @ebuka ,

Vefalı okursun. :slight_smile:

Saygılarımla.

1 Beğeni

Üslubu ile ön plana çıkan bir öykü olmuş, bu güzel anlatımın yanında öyküdeki anlatıcının yaşadıklarına dair daha fazla şey öğrenmeye de hayır demezdim doğrusu. Kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Selam Haluk,

Çok sağlam. En iyi bu şekilde ifade edebilirim sanırım. Çok komplike ve kompakt ve de bu mühendisliğe rağmen esnek ve tinsel.

Çok tebrik ederim.
Görüşürüz.

1 Beğeni

Merhabalar,

Vakit ayırıp okuduğunuz ve bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
Öykü kahramanının yaşadıklarına değil belki ama ruh haline dair fikir edinmek için diğer bazı öykülerime de serpiştirilmiş durumları mevcut. :slight_smile:

Saygılarımla.

1 Beğeni

Merhaba @MuratBarisSari ,

Senin yorumlarını okuyup da mutlu olmamak, şımarmamak mümkün değil. :slight_smile:

Saygılarımla.

1 Beğeni

Çok güzel yazmışsınız. Elinize sağlık

1 Beğeni

Ellerinize, kaleminize sağlık. Kurduğunuz cümleler çok güzel, özellikle “Sen hayal kurmaktan onları yaşamaya fırsat bulamadın,” cümlesini çok beğendim.

1 Beğeni

“Alem, tebaasına uymuş keyfederken ben kederimin kahyası idim. Fötrümü başıma geçirdim mi dünyaları fethederdim.”

Bazı cümleler ortaya çıkmak için hikayesini yaratıyor bence, bu da onlardan biri sanki.
Elinize sağlık, leziz olmuş.

1 Beğeni

Merhabalar,

Saygılarımla.

Merhabalar,

Duygu durumuma göre şekilleniyor öykü cümlelerim. :slight_smile:

Saygılarımla.

Merhabalar,

Yorumunuzun bir benzerini daha önce de söylemişlerdi öykülerim için. Katılıyorum buna. Her biri ayrı duygular eşliğinde kendi öykülerine gebe.

Saygılarımla.

1 Beğeni

Cümleler kendi içlerinde canlı ve dolu ancak ben cümleleri ilmeklemekte zorlandım. Metaforik öğelerin çokluğu ve şiirselliğin yer yer baskın hale gelmesi böyle hissetmeme sebep olmuş olabilir. Elinize sağlık.

1 Beğeni

Merhabalar @Aremas ,

Vakit ayırıp okuduğunuz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
Eleştirinize katılıyorum, genelde de metafor noktasında benzer yorumları alıyorum.
İlmeklemekle ilgili sıkıntının sebebiyse benim bazı öykülerimi, not düştüğüm birbirinden bağımsız cümleleri birleştirerek ortaya çıkarmam olabilir. :slight_smile:

Sevgilerle