One-Punch Man 2.Sezon Trailer Yayınlandı

Ben 2. Sezona bayıldım bayıldım ya.

Tamam çizim kalitesi düştü , ona bir şey diyemem. Hiçbir sahnede ilk sezondaki detay ve efekt yoktu ama kamera açılarında( böyle mi deniliyordu bilmiyorum) önceki sezondan çok daha iyiydi. Bu şekilde hikayenin duygusunu çok daha iyi vermişler çünkü o da ilk sezondan daha güzeldi. 1.de ilk birkaç bölüm Saitamanın rastgele canavarlara tek atmasıyla geçmişti, seriyi bir efsane yapan son dört bölüm ve Boros vs Saitama dövüşüydü. Bu sezondaysa her bölüm bir sürü renkli karakterin gelişimini gördüm ben. King, Genos, Fubuki, Sonik, Garo; hepsinde bir gelişim bir arkaplan hikayesi vardı.(Ya Rabbim! En kıytırık Gözlüklü eşofmanlı adamın bile bir amacı bir kişiliği var)

Peki ya Mumen , Çaranko, Tank Top Master vs Garo. O da ayrı bir harikaydı.

[spoiler]Ama en güzel gelişimlerden biri de Snek , Yıldırım Max ve SUİRYU ’ da. O dövüşler esnasında kahramanlar hakkında düşündükleri, Suiryu’nun kahramanları önce hor görüp sonra onlara muhtaç kalıp yardım çığlığı atması.

Son olarak King’in Kırkayak’ı matador gibi kışkırtıp Saitmaya One Punch attırması bildiğin Bugs Bunny boğa bölümündeki pelerin arkasına örs saklayıp boğaya çarptırması gibi değil miydi?[/spoiler]

1 Beğeni

Her bölüm şöyle efsane bir kapışma sahnesi görsek kimsenin sesi çıkmaz. Ben şimdi bir ümit Canavarlar Kralı ile Saitama’nın kapışmasını merak ediyorum. Umarım Boros gibi efsane bir kapışma olur o da. Bu bölüm bahsedilen ve hiç görmediğimiz Blast’ı da çok merak ediyorum, ki kendisinin Saitama’nın saçlı hali olduğunu düşünüyorum. Hiç görünmemesi şüphe uyandırıyor. Efsanevi bir güce sahip olduğu söyleniyor. Kırkayak Dede’yi de daha önce o öldürmüş. Tıpkı Saitama gibi. Bir de en büyük temennim King’in bir güce sahip olması. Adam çok komik ama harbi korkutucu duruyor ciddi olunca. :smiley:

Hocam zaten mangaya çok yakın bir çizgide gidiyor ve manganın bu kısımlarında iyice oturmuş bir arc var ama j. c. Staff bunu olabilecek en kötü şekilde uyarlamış. Bazı dövüşler başka sahnelerle kesilmiş. Bazı kısımlar da olması gerekenden fazla uzatılmış. Ben hem yönetmenliğin hem de animasyonların çok kötü olduğunu düşünüyorum. Karakterlerin çizgileri bile net değil. Bence maksimum hazzı alamak için mangayı ve ya webcomici deneyin.

2 Beğeni

Blast’ın Saitama olması çok muhteşem olurdu. Bütün kahramanlar birliği üyeleri ağızlarını açıp heeeea? diye bağırırlardı muhtemelen ama Blast kahraman olmak için saitama gibi gidip kayıt olmuş olmalı. Saitama tamam çok ilgisiz ama kahramanlığa kayıt yaptırdığını da hatırlasın bir zahmet.

1 Beğeni

Manganın sekizincisindeyim. İlerliyorum. :slight_smile:

Manga da blast’ın sırtı mı ne görünüyormuş saitama ile bi alakası yok karakterin

Mangasını da takip ediyorum ben. Bu yüzden Boros ile olan savaşı gibi olmayacak, onu söyleyeyim üzülerek. @Kotununiyisi nin de dediği gibi, bu anime ekibi ile imkansız gibi. Ama yine de ileriki bölümler iyi olacak. Tüm S sınıfı kahramanlar savaşıyor, ve savaşları oldukça güzel…

1 Beğeni

Saitama bir gün önce tanıştığı kişiyi bile hatırlamıyor. İlk kahramanlık zamanlarında da çok güçlüydü. Bence hatırlamıyor Blast olduğunu. Keza bu kadar olay sonrasında mutlaka ortaya çıkması lazımdı. defalarca kere aranmasına rağmen ulaşılamadı. Kahramanlar birliği “Blast, kendi isterse ortaya çıkar” demişti. Boros ile olan savaşta bile çıkmadı ki en üst seviye tehdit vardı. Ne zaman ortaya çıkacak ? Ayrıca Blast’ın mangada görüntüsü karanlık çıkıyor. Muhtemelen kimse de görmemiş.

O flashback sahnesi 18 yıl öncesine ait. O zamanlar Saitama henüz 7 yaşında.

Blast belki Saitamanın oniçan’ı olabilir.

Ya da ne bileyim blast güçlerini Saitamaya verip gizliden emekli olmuştur. Bu yüzden Saitama her gün şu kadar şınav şu kadar mekik metoduyla değil de Blast sayesinde one punch man olmuş olabilir.

1 Beğeni

Kahramanlar Birliği 3 yıl önce kurulmadı mı ??

Saitama’nın nasıl bu güçlere sahip olduğuna dair, ekstra bölümler mevcut bence onlara bir göz at. Kimseden güç almadı. Blast’ı gören var mı onu bile bilmiyoruz. Bu kadar gizlenmesinin mutlaka bir sebebi olmalı. Belki ilerleyen zamanlarda düşman olarak bile gelebilir :smiley:

Flashback sahnesinin Kahramanlar birliği ile alakası yok. Tatsumaki’nin çocukluğunu gösteriyor o sahne. Blast gerçekten var ve Tatsumaki’yi kurtarıp onunla konuşuyor. Blast büyük ihtimalle tıpkı Saitama gibi herkesi yenmekten sıkılmış ve o yüzden ortaya çıkmıyor.

1 Beğeni

Çok ilginç bu sanırım manga versiyonunda One çizimlerinde daha önce görmemiştim. Yaş olarak Saitama’dan büyük olduğu anlamına geliyor. Baya da güçlü bir karakter sanırım. S seviye 1. sırada olmasının mutlaka geçerli bir sebebi vardır. Biraz daha detaya inmeleri lazım bu karakter için. One Piece’de olduğu gibi Roger karakterine çok az değinip efsane olarak bıraktılar. Bugün olmuş herkesin en çok merak ettiği karakter. Bunu da belki öyle yapabilirler veya Saitama’nın kendi gücüne denk olduğunu görüp versus atabilir. Ki bu efsane olur. :smiley:

1 Beğeni