Öneri kitap

Arkadaşlar merhaba hangi konuya yazacağımı bulamadığımdan yeni konu açıyorum.
Kısa hikayelerden oluşan ( mümkünse kitabın kendisi de kalın olmasın) kitaplar arıyorum. Ancak masal içerikli olmasın. Bir kişiye hediye olarak alınacaktır. kendisi masal tarzı içerikleripek sevmiyor. Şimdiden teşekkürler :slight_smile:
Örenek kitap: İnsan neyle yaşar.

Ceza sömürgesi ve Volterie’nin kitapları var kısa ve güzel yapıtlar.

İş Bankası Modern Klasikler serisinden Kısa Öykünün Büyük Ustaları iyi bir derlemedir.

Sabahattin Ali-Sırça Köşk

Sait Faik’in bir kitabı olabilir ya da Zweig

Biraz daha hafif kitaplar arıyorum söylemeyi unutmuşum :slight_smile: Şimdi aklıma geldi bazı jack londonlar olabilir mesela:thinking:

Horla ve karanlık öyküler

1 Beğeni

Polisiye seviyorsa (Gerçi hikayeler tam polisiye değil.) Agatha Christie’nin Listerdale’in gizemi kitabı. Kitapta 12 öykü var Listerdale’in Gizemi ise ilki.

Kırmızıkedi Yayınları Babil Kitaplığında bulunan Jack London - Midas’ın Müritleri olabilir.

Sabahattin Ali-Değirmen
Nursel Duruel-Geyikler, Annem ve Almanya
Türker Ayyıldız-Vapurlara Küsmek
Necip Tosun-Otuzüçüncü Peron

Bu öykü kitaplarının hepsini de zevkle okudum. Her bir yazar ödül almış öykücüler. Sabahattin Ali zaten öykünün efsanelerinden.

Benden kitap önerisi isteyen herkese Katip Bartleby’i öneriyorum. Bence beklentilerinizi karşılayacak türde bir kitap. :krs:
Bir de muzip olmayan bir öneri olarak, Stefan Zweig’in birkaç öyküsünün birleştirildiği kitaplar oluyor.

Arkadaşlar teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağım. Zaten temmuz ayının sonunda alacağım. o zamana kadar kendi aklıma gelenler olursa onlarla beraber uygun olanları alırım.