Orijinal Hayalet Avcıları Evrenine Bir Devam Filmi Geliyor

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Orijinal Hayalet Avcıları Evrenine Bir Devam Filmi Geliyor – Kayıp Rıhtım

image

İlk iki Hayalet Avcıları’nın yönetmeni Ivan Reitman’ın oğlu aynı evrende yer alan ve günümüzde geçen yepyeni bir film çekiyor. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Valla bıktım. Benzer bir yorumu Dune için de yapmıştım gene yapıyorum. Ben sadece devam niteliğinde değil sıfırlanmış filmlere de karşıyım. Esasen çocukluğumda güzel olan ne varsa alıp, tekrar ısıtıp önüme konulmasına karşıyım.
Robocop 1-2-3
Ninja Turtles 1-2-3
Back to the Future serisi
Ghost Busters ve tek film halinde çekiliş olan Mad Max, Water Worl yahut diğerleri…

Rahat bırakın artık çocukluğumu. Küçükken en çok şu demir adamın bir filmini yapsalar diyordum ama artık ona da pişmanım. Çünkü;

Üretemiyorlar… O yıllardaki kurgu ya yok ya da aynısının taklidi.
Yapamıyorlar,… Teknoloji son safada ama o yıllardaki tasarımlar, görsellik yok. Oyunculuk yok…
(Örn: Eski Batmanlar Gotham, Ailen serisindeki kasvet, Total Recall da parça parça açılan kafa, hangi birini saysam…)

Rahat bıraksınlar artık… Geçmişten neyi çıkarırda 80 sonu 90 başı kuşağına her türlü yan ürünü ile satarız demesinler!

1 Beğeni

Valla ben devam filmlerine karşı değilim :slight_smile: Aynı evrende geçen, önceki filmleri yok saymayan işler, evreni sıfırlayıp aslında onlar hiç yaşanmamıştı diyenlerden çok daha iyi benim gözümde.

Bir de yeni filmi, eski filmlerin yönetmenin oğlu çekecek ve kendisi büyük bir Hayalet Avcıları hayranı. Bu yüzden ben umutluyum. Politik doğruculuk adına işin suyunu kaçırmaz umarım.

Her hâlükârda konuşmak için çok erken, bekleyip göreceğiz.

1 Beğeni

Devam filmlerine karşı değilim, oyunculuklar ve kurgu güzel olduktan sonra sorun olmaz benim açımdan. 1984 ve 1989 da çekilen filmlerin, o günlerde yapılan orijinal Türkçe seslendirmeli halini bulsam (tabii hd olursa daha güzel olur) hemen arşivleyeceğim ama bulamıyorum :’( Bulduklarım, piyasaya sürülen yeni seslendirmeli halleri, onlara alışamadığım için izleyemiyorum …

2 Beğeni

Çok şükür yapılmadı.

Örnek verdim ama yapılır. Yahut devamı yapılır.

Geçenlerde şöyle bir nabız yokladılar ama çok ters tepki aldılar. Bir daha da ses çıkmadı :slight_smile:

1 Beğeni

Zaten, Bill Murray ve Dan Aykroyd’un olmadığı bir Hayalet Avcıları; Kemal Sunal’sız, Halit Akçatepe’siz, Şener Şen’siz Hababam Sınıfı gibiydi. Gram zevk almadım. Bill Murray’ın umursamaz hali efsane yaptı filmi zaten. Adamın karşısında devasa hayalet var ve adam ‘saçım bozuldu mu acaba’ diye merak ediyo. Eğer, orijinalini aratacaksa devam filmi veya remake yapılmasın bence.

1 Beğeni

İzlersem, para kazandırırsam adam değilim. Yetti artık orijinal bir şey üretemeyip eskinin devamını ya da tekrarını çekip bir de eseri katledenler.

Seneler önce televizyonda Hayalet Avcıları’nın devamı niteliğinde bir çizgifilm vardı. Bizimkiler yaşlanmış, genç nesile mesleği öğretiyordu. Öyle bir şey olacaksa izlenebilir.

1 Beğeni

Bir de tanıtıcı fragman yayınlamışlar. Sizi bilmem ama müziği yetti beee :slight_smile: Nostalji damarımı fena vuruyorlar, işi biliyorlar.

1 Beğeni

valla işin devam/yeniden yapımla ilgisi yok. günümüz dünyasında para kazanmak için yapılan ve bir kaç istisna dışında sadece para kazanmak için yapılan yapımlar var. bu yüzden çocukluğumuzda yaşadığımız doygunluğu yaşayamıyoruz.

1 Beğeni

Ne karamsarsınız yaa… Yorumlarınızı okurken ne filme dair bir umudum kaldı ne de hayata :smiley: Ben de @Bay_Karamsar’ı karamsar sanırdım :smiley:

Bu arada eski ekipten Ray ve Winston filme göz kırpmış.

2 Beğeni

Heyecanını paylaşan bir ben varım galiba :slight_smile: Üşüyoruz reis.

1 Beğeni