Ortalığı Karıştıran Bir Ölüm Yadigarları Teorisi: Dumbledore Yalan mı Söyledi?!

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/teoriler/ortaligi-karistiran-bir-olum-yadigarlari-teorisi-dumbledore-yalan-mi-soyledi/

image

Oldukça konuşulacak yeni bir teori ile karşınızdayız! Hem de interneti kasıp kavuran, yerinde duramayan, yayılma hızı Ateşoku’nun hızıyla kapışan bir teori! Hazır mıyız? Son kitabın üstünden neredeyse on, filminse beş yıl geçmesine rağmen Ölüm Yadigarları bitince kapağını kapatıp hayatlarımıza kaldığı yerden devam etmedik elbette. Bilhassa bizim Harry Potter hikayesine bakış açımızı değiştirmeyi ulvi görevleri olarak gören Reddit Kullanıcıları,… (DEVAMI…)

3 Beğeni

İlginç bir yazı olmuş ben Harry’nin pelerine ve diriltme taşına sahip olduğunu sanıyordum. Niye bir film hakkında bu kadar teori üretilir ki onuda anlamadım zaten. :slight_smile:

Dumbledore bunun olacağını daha 4. kitaptan beri biliyordu zaten.

“Başkasının değil de benim kanımı kullanmanın onu daha güçlü hale getireceğini söyledi,” dedi Harry, Dumbledore’a. “Dedi ki, annem - annemin bende bıraktığı koruma - ona da sahip olacakmış. Haklı da çıktı - kendine zarar vermeden bana dokunabiliyordu, yüzüme dokundu.”

Bir an için Harry, Dumbledore’un gözlerinde zafer parıltısı gibi bir şey gördüğünü sandı. Ama hemen sonra, bunu kendisinin hayal ettiğine karar verdi, çünkü Dumbledore masasının başına döndüğünde, Harry’nin alışık olduğu gibi yaşlı ve yorgun görünüyordu.`

`

1 Beğeni

Abi ne kadar boş vakti olan insanlar var ya. Millet kafayı yemiş. Bu Reddit yüzünden her filme daha dikkatli bakıyorum :smiley:

1 Beğeni

Zoraki bir teori olmuş.

1 Beğeni

Ben bu teoriye inanıyorum çünkü diriltme taşı harry snich i açınca çıktı.Yani snich i harry açtı birazda diriltme taşını kullanmış kadar oldu :DDD

yok bu teori zorlama geldi bana

Yani harry ölümün efendisi olduğu için ölmüyor demiş kısaca, peki dumbledore daha önce mürver asa ve taşa sahipti. Taşıda snich içine koyan oydu ve pelerinide noelde harrye hediye eden yine o yani harryden önce ki ölüm ustası dumbledore oluyor. Haryynin ölmeyeceğini bildiğine göre yadigarların sahibi ölmüyor anlamına geliyor. Peki dumbledore voldemort denen gerizekalı ortalıkta ölüm saçarken neden ölmeyi tercih etti yapması gereken harryden sadece pelerini almaktı ve yeniden ölüm ustası olmaktı. Fakat bir soru daha takılıyor aklıma peverell kardeşlerin soyundan geliyor haryy potter bu yüzden sadece onumu ölümsüz yapıyor yadigarlar.