Ötüken Neşriyat Dünya Klasikleri Serisi

Birçok siteden alışveriş yapmakla birlikte Kitapambarının çok temiz gönderdiğine defalarca şahit oldum. Umarım alısverişinizde memnun kalırsınız ve yorumum için utanmam.

Kendi ürünlerini yani Ötüken Neşriyat ürünlerini değil de Tudem yayınlarının birkaç kitabını alacağım. Umarım dediğiniz gibi olur

1 Beğeni

Ötüken’in sitesinde %45 indirim başlamış.

Dünya Klasiklerini %45 indirimle otuken.com.tr’den alma fırsatını kaçırmayın.

3 Beğeni

Şemseddin Sami’nin cildi lacivert mi, ben mi öyle görüyorum hocam?

O Türk klasikleri serisinden, koyu mavi lacivert gibi o seri.

3 Beğeni

FRANKENSTEIN / MARY SHELLEY / GÜLSÜM CANLI / ÖTÜKEN NEŞRİYAT A.Ş.

Yeni kitap bandrolü alınmış. Çokça baskısı bulunan klasiklerden biri olması sebebiyle heyecan uyandırmayabilir ancak yayınevi editörünün twitter üzerinden yazdığı mesaj geldi aklıma. Farklı bir edisyon olacak sanırım.

image

5 Beğeni

Ötüken’in ve Ömer bey’in hangi çeviriyi esas aldık açıklamalarını önemsiyorum ben.

Kitaplar orijinal baskılarında zaman içinde değişiklik geçirebiliyor ve bu bazen çevrildiği dil de eksik -yanlış çeviri tartışmalarını doğuruyor. Kitabın hangi yayınevi ve yılın basımı olduğunun söylemeleri, yazmalarını beğeniyorum ben.

3 Beğeni

Kesinlikle öyle. Okuyucuyu kaynak metin hakkında bilgilendirmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum bende. Klasiklerde bu şekilde devamlı tartışılan kitaplar epey fazla. Örneğin Dorian Gray mevzusu 2 ayda bir gündeme geliyor. Aynı şekilde güncel kitaplarda da mesela ikinci dilden çevrildiyse hangi dil hangi yayınevi baskısı esas alındı detaylı yazılması gerekir bana kalırsa.

Bu tip konular konuşulup gündeme getirilmezse okuyucu bilmediği bir niteliği kitapta arayamıyor elbette.

2 Beğeni

O zaman iyi ki şu ana kadar Frankenstein’i almamışım. Ötüken ciltli klasikleri daha fazla görmek istiyorum kitaplığımda.

3 Beğeni

Ferdinand Tönnies’in ilk defa 1887 yılında yayımlanan Cemaat ve Cemiyet isimli bu eseri, hiç şüphesiz sosyoloji biliminin Almanca bölgesindeki kuruluş metni olarak kabul edilmektedir ve günümüzde de bilimsel çalışmaların odağındadır.

10 Beğeni

Cemaat ve Cemiyet - Saf Sosyolojinin Temel Kavramları, satışa açılmış. Etiket fiyatı 45 TL. Yüzde 35 indirim ile 29,25 TL

2 Beğeni

Ötüken’in Senail Özkan çevirisi ile basacağı Faust için editöryal süreç başlamış sanırım.

Ötüken baskısında bu resimler kullanılacakmış.

9 Beğeni

İç sayfalar; https://www.otuken.com.tr/u/otuken/docs/f/r/frankenstein-1609927337.pdf

Kitap dipnotlarla karşılaştırmalı bir edisyon. İçindekiler bölümüne göre 225. sayfasından sonrası “1831 Basımındaki Farklara Dair Notlar” içermekte. Toplam 264 sayfa. İki adet illüstrasyon da mevcut.

4 Beğeni

5 Beğeni

Senail Özkan’ın Doğu-Batı Divanı çevirisinden sonra yıllardır beklediğim çevirisi. Heyecanla bekleyenlerdenim. Çok özel bir baskı mı olacak? Bilginiz var mı?

2 Beğeni

Hayır özel bir baskı olmayacak benim öğrenebildiğim. Her zamanki ciltli baskı ve orijinal gravürler içeren güzel bir baskı olacağını söyleyebilirim sadece.

1 Beğeni

4 Beğeni

6 Beğeni

Faust yükleniyor…

3 Beğeni

Ne zaman çıkacak bilginiz var mı? Kaç zamandır bu çeviriyi bekliyorum.

1 Beğeni