Ötüken Neşriyat Dünya Klasikleri Serisi

Daha fazla beklemeyeyim dedim. puanlarla Ötüken klasiklerden 2 kitap aldım.

4 Beğeni

Alıyorsun gene :slight_smile: Asimov kitapları için nadir kitap sitesine bir daldım. Alfa, Eganba, N11, Yordam, KY derken bir baktım aylık limite ulaşmışım :joy:

1 Beğeni

Ya siz buradan nasıl puan biriktiriyorsunuz. Alışverişe verdiği puan tek kelimeyle komik.

Sırf puanla alışveriş yapmak için puan biriktirmenin bence pek bir avantajı yok. Kampanya denk geldikçe alıyorum ben, bazen 4 kat puan denk geliyor vb Kitapyurdunda genelde her ay bir kaç yayınevinde yüzde 50 kampanyası olduğu için onları alırken birikiyor.

Satın aldığın kitabı okudum, okuyacağım diye işaretle 10 puan kitap başı. Yorum ve yıldızlama yap. Yorum 20, yıldızlama 10 puan. Bunları yaparsan kitap başı 40 puan kazanırsın. 10 kitap alsan 400 puan baya iyi bence. Sonuçta bu sistem hiç de olmayabilir :slight_smile:

Ayrıca mesela ben bu ay çocuklar için İş çocuk klasikleri aldım. 48 kitap var gelecek toplamda. Düşün artık puanı :smile: 2 TL’lik kitapta 40 TL’lik kitapta aynı puanı veriyor yorum puanlama kısmında.

2 Beğeni

Okudum okuyacağımı nereden yaptığımı bulamadım. Mobildeyim de.

Telefondan olmayabilir. En alttan masaüstü görünüme tıklayın sağ yanda çıkıyor. Telefonda en altta kitapyurdu.com’a git yazısı var ona tıklayın.

Yeni kitap geliyor.

Bir de buraya işlenmemiş ama son çıkan kitap Sefiller idi.
image

4 Beğeni

Çok güzel bir baskı bu. Ben de Sefillerin İş bankası baskıları olmasına rağmen bu baskıyı aldım. Muhtemelen Goriot Baba için de aynı durum geçerli olacak :slight_smile:

3 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Bende aldım Sefiller’i ve içeriğinde korunan eski kelimelerin romanın geçtiği dönemin ruhuna daha uygun olduğunu düşünüyorum. Ötüken yayınlarının genel olarak editörlüklerini de beğeniyorum.

2 Beğeni

Ben Ötüken Dünya Klasikleri serisini topluyorum. Bir çok kitabın HAY baskısına sahip olmama rağmen alıyorum bu seriyi de. Baskı kalitesi ve Ötüken’in editörlüğüne olan güvenim nedeniyle HAY ile birlikte bu seriyi de topluyorum.

Ötüken’in Sefiller baskısı aynı zaman da resimli. Çok fazla resim yok bunun nedeni Ötüken’in dediğine göre

" İçindeki resimler ise orijinal baskılarda yer alan resimlerin basıma uygun olabilenlerinden seçilmiştir."

9 Beğeni

Ben bir kediyim, Bahçesaray Çeşmesi ve Nerrantsula harici diğerlerini bende topladım. Baskı ve cilt gibi fiziksel özelliklerini de editörlük ve çeviri gibi içeriğini de beğeniyorum.
Bu Sefiller’in orjinal baskısını (yeni harflere geçirilmemiş) nadirkitapta bir satıcıda görmüştüm epey pahalıydı da. Avanzade M. Süleyman’ın aynı şekilde bir de Monte Cristo Kontu çevirisi var aslında resimli. Keşke o da basılsa. İş bankasından okumuştum ama onu da alırdım.
https://www.nadirkitap.com/monte-kristo-kontu-osmanlica-aleksandra-duma-kitap13361204.html
image
image

Bir de Zebramo’da 1945 basımı yeni harflere oğlu (Halid M. Süleyman Avan) tarafından aktarılmış baskısı bulunmakta.

3 Beğeni

Son kitap geldi.

image

6 Beğeni

2 Beğeni
3 Beğeni

Buraya mı dahil emin olmamakla birlikte şöyle bir bandrol alınmış.

4 Beğeni

Muhtemelen dediğiniz gibi olacaktır. Jack London’ın dahil edilmesine sevindim. Öyküler muhtemelen bende var olanlardan olacaktır ama yine de alırım. Hele çevrilmemiş öykülerinden de olursa işte o çok güzel olur.

1 Beğeni

6 Beğeni

Dost Körpe çevirisi.

3 Beğeni