Ötüken Neşriyat Dünya Klasikleri Serisi

3 kitap aynı zaman aralığında geliyor, bu iyi oldu. Bu sene daha az BK, fantastik daha çok klasik okuma düşüncem var.

Ötüken kitaplarını kitapambari.com dan almanızı öneririm, genelde yüzde 33 ile en iyi Ötüken indirimi burada oluyor ve galiba ötükene ait bir site.

2 Beğeni

Hatta dördüncü de geldi.

Derken, beşinci de geldi. :slight_smile:

3 Beğeni

Çok güzel, Ötüken hücuma kalktı. :slight_smile: Türk klasiklerinden fuzuli"nin Beng ü Bade dışında kitap çıkmadı, o konuda bilginiz var mı?

1 Beğeni

5 kitap birden, maşallah. :slight_smile: Maalesef o konuda bir bilgim yok. Öğrenirsem yazarım.

1 Beğeni

kitapmabari.com da satışa açılmış kitaplar.

5 Beğeni

5 kitabı 2 saat önce kitapambari.com dan sipariş vermiştim, az önce sevk edildi e-postası geldi. kitapambari.com kendi kitaplarını hızlı sevk ediyor.

5 Beğeni

image

Senail Özkan çevirisi ile Faust da bu seriden basılacakmış.

7 Beğeni

Senail Özkan çevirisiyle Faust’u okuyacak olmak beni heyecanlandırdı. Zira pek bilinmez ama Senail Özkan’ın “Genç Werther’in İstırapları” ve “Doğu-Batı Divanı” çevirileri, bu çevirilerdeki açıklayıcı metinler yetkin bir çevirinin en güzel örnekleriydi. Alman edebiyatı sözkonusuysa dili kullanma ve çevirisinde Senail Özkan kesinlikle atlanmamalı.

4 Beğeni

Genç Werther’in Istırapları’nı da uzun zamandır yeni kapakla basılsın diye bekliyorum o yüzden onu da sormuştum, yanıt geldi.

image

3 Beğeni

Bu da seri açısından sevindirici haber. Teşekkürler…

2 Beğeni

Toplu görünüm fotoğrafı ekleyeyim ben de :slight_smile:

19 Beğeni

Kitapların boyları mı farklı?

1 Beğeni

Değil aslında, un çuvalı gibi yıgdığım için tipleri kaymış :slight_smile:

Sefiller kutulu, kutu nedeniyle ebat farkı oluyor.

2 Beğeni

Hakkaten niye öyle olmuş ya? Gerçi HAY da böyle

Şu görüntüyü gördükçe dişçi randevusu alasım geliyor. Simetri hastaları bakmasın.

4 Beğeni

Benim yaptığım gibi kule gibi dizersen hepsi aynı boyda gibi olur. :slight_smile:

1 Beğeni

Yanaşık düzen hizaya gel deyince :slight_smile: ebat farkı pek kalmadı gibi :slight_smile:

7 Beğeni

Bu serinin kitaplarını satıyorum sıfır olarak almak isteyen var mı?

Ben alırım bazılarını.

CNR Fuarı ile birlikte ben de toplamaya başlıyorum. Çok güzel görünüyor. Geçen kitapçıda incelemiştim.

2 Beğeni

Güzel görünüyor :joy::joy::joy: Geçen Instagram’da Serhat Abi’yle (arveninkitapları) konuşuyorum. "Abi bu kitap sende var neden alıyorsun? dedim. “Biz kitap sapığıyız” dedi. Bu gidişle ben de kitap sapığı olacağım.

3 Beğeni