Ötüken Neşriyat Geçmişten Günümüze Polisiye Serisi

Gerekli düzenleme yapıldı.

1 Beğeni

Serinin kapakları müthiş. Çok beğendim. Polisiye en sevdiğim tür olduğu için bir dahaki alışverişimde mutlaka sipariş vereceğim.

Ben tüm seriyi aldım. Gururla kütüphanemde duruyorlar.
Bir Arsen Lüpen, bir Sherlock hayranı için bunlar keşfedilememiş cevher.

Seriden ilk okuduğum kitap Fakabasmaz Zihni oldu.
Şahsen aynı dönem yayınlanan Cingöz Recai’den daha çok beğendim.

2 Beğeni

Daha yeni okudum. Hiç beklemediğim kadar güzel iki hikaye.

3 Beğeni

Yeniler

2 Beğeni

Hangi yayinevinden okudun Alper ?

Kapra yayıncılıktan okumuştum.

1 Beğeni

Labirent’in “Osmanlıdan Cumhuriyete” serisini, Labirent el değiştirince daha güzel kapaklar ile genişletip “Geçmişten Günümüze” yaptılar; kitaplar çok da güzel gözükğyor. Zamanında bana birer kopya yollamayı önermişlerdi, yayınevine alerjimden ötürü ve yurtdışına taşınacağımız için reddetmiş bulundum, pişmanım :slight_smile:
Labirent’te basılan sekiz kitaptan yarısı bu seriye girdi : “Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları”, “Karanlık Konakta Ne Var?”, “Gece Kuşları”, ve “Milli Cinayat Koleksiyonu” .
Dördü ise henüz girmedi : “Şeytan Hadiye”, “Cani mi Masum mu”, “M. Kemaleddin’in Meraklı Romanları”, “Define / Kan Damlası”

Bu seriyi dediğim gibi almadım. Ama serinin başlığındaki değişiklik düşündürtüyor: “Osmanlıdan Cumhuriyete” yerine “Geçmişten Günümüze” demişler. Acaba Osmanlı dönemi eserlerine ilaveten, cumhuriyetin erken dönem eserlerine de girişirler mi?

O zaman harika olur.

Behlül Dana mahlasyla zaten kapsamlarında olan İskender Fahrettin Sertelli’nin “25 kocalı kadın”, “İngiliz Casusu Lavrens İstanbul’da”, “Casus Mektebi” ve Polis Hafiyesi Yılmaz maceraları,
Vala Nureddin’in Öldüren Kim’i ve Yılmaz Ali serisi
Vala’nın eşi Müzehher Hanım’ın Nihal Karamağaralı mahlasıyla yazdığı “Esrarengiz Çorap”, “Uğursuz Fotoğraf”, ve gazete tefrikalarında kalmış son derece keyifli “Güler G. ve Anberbu Dadı” dörtlemesi, Ki ilk Türk kadın polisiye kahramanıdır (Şeytan Hadiye gibi “kötü” tipleri saymazsak)
Vedat Örfi Bengü’nün Lord Lister dörtlemesi filan derken bir hazine var, yayınlanmayı bekleyen…

3 Beğeni

2 yeni kitap

2 Beğeni

Ötüken güzel kitaplar basıyor ama fiyatlar pahalı. Eskiden olsa bu polisiye kitapların çoğunu alırdım. Ama artık seçerek alıyorum.

1 Beğeni
3 Beğeni
3 Beğeni