Özel Seri İstekleri

Buyrun

Furuğ Ferruhzad Kitaplığı

2 Beğeni

Taze taze :joy: :joy: :joy:

Ayrıntı Yayınları Edebiyat Dizisi

3 Beğeni

Buyrun

Gelecek ve Bilim Kitaplığı 50 Soruda Dizisi

1 Beğeni

Arunas Yayıncılık’ın muhteşem bi çizgi roman dizisi vardı. Zamanında 5’er liraya topluyordum ama yalnızca 9 tanesi var bende. :frowning:

Rafta görünce hepsini yeniden okumak ve eksiklerimi toplamak istedim. Toplu bir listesi çok güzel olurdu.

Şöyle de bir fotoğraf bırakayım yardımcı olması açısınsan. Görselleri olanlar yayınlananlar ama aşağıdaki listenin yayımlanıp yayımlanmadığını bilmiyorum.

4 Beğeni

Bende de 5-6 tanesi mevcut. Kalanları tükenmiş durumda, bulunması zor.

1 Beğeni

@fortknoxt hocam, 30 saniyede serisini de yapabilir misiniz? (Caretta Yayınları)

1 Beğeni

Buyurun konu hazır.

Caretta Yayınları 30 Saniyede Serisi

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Biraz özel bir istek olacak ama

Bu seriyi de oluşturabilir miyiz? Yayınevini hiç bilmiyorum ama kitaplar ufak ve çok güzel içeriklere sahipler.

Yabancı versiyonunu buldum ama Türkçe pek fazla nir şey bulamadım.

2 Beğeni

Konu hazır. :relaxed: :relaxed: :relaxed: :relaxed:

A7 Kitap Sanat Kitaplığı

1 Beğeni

Helikopter Yayınları’nın beyaz kapaklı serisinin özel bir adı var mı bilmiyorum ama çok kaliteli buluyorum. Zor olmazsa eğer forumda başlığının bulunması iyi olabilir.

1 Beğeni

Hazırladığım bir liste vardı onunla konu açtım. Sıfırdan uğraşmasın @fortknoxt.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim kendi adıma.

2 Beğeni

Warcraft listesi olsaydı seriye nerden başlamam gerektiğini ve serinin takibini daha rahat yapabilirim.

Teşekkürler @Alladierre

Hocam zamanında çok uğraşmıştım meb klasikleri için. Çok karmaşık ve belli düzgün bir liste bulamadım.

Bende sizin isteğinize katılmakla birlikte gelin şu meb eserlerini listeleyelim. Neler çıkacak içlerinden kimbilir? Ibsenler, Strinbergler ve şu ana kadar hiçbir yayınevinden çıkmamış nadide eserler.

İş bankası her ne kadar bu eserlerden bir kısmını HAY klasiklerine dahil etmiş bir kısmını da yeniden çevirterek bizlere kazandırmış olsa da inanın bana muazzam bir kaynak ve hazine yatıyor.

Bir kişinin tek başına altından kalkabileceği bir iş değil ama az çok hepimiz katkıda bulunabiliriz diye düşünüyorum.

4 Beğeni

ekşi sözlükte milli eğitim bakanlığı kitapları başlığının ilk sayfasında pdf halide bir liste var hocam. Buraya yüklemeyi beceremedim. Bir başlangıç noktası oluşturabilir.

Dediğiniz doğru 1947’de Tercüme Ofisi’nin bastığı Yunan Klasikleri, Fransız Klasikleri gibi seriler burada sıralanmış durumdalar.

Ama 1985-2005 arası basılan kitaplar başka serilerde toplandığı için internette bu serilerin sıraşı listesi gördüğüm kadarıyla bulunmuyor. Farklı yıllarda toplanan serilerin adlarının ve sıralamalarının da baştan tamamen değişmesi ve kimsenin düzgün bir listeleme yapmaması da cabası. Mesela Şark İslam Klasikleri ve İslam Klasikleri 2 ayrı seri ama benzer kitapları bulunduruyorlar.

Akıllı telefonların uygulama mağazalarında Milli Eğitim Bakanlığının “Öğretmen Kitaplığı” isminde bir uygulaması bulunmakta. Herkese açık bir uygulama. Orada “Eğitim yayınları dizisi” kategorisinde MEB yayınlarından çıkan bütün kitapları listeledikleri “Milli Eğitim Bakanlığı Bibliyografyası” isimli 3 ciltlik bir eser var. Orayı inceleyin isterseniz.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Evet bilhassa 3. Ciltte yıla ve alfabetik sıraya göre serideki tüm kitapları sıralamışlar. Lakin ne yazık ki kendilerinin kitap sırtlarına bastığı numaraya göre bir sıralama yok. Yıllara göre olan sıralamada da kitaplar yine alfabetik sırayla dizilmiş. Oysa seride aynı yazarın kitabı yerine göre üst üste basılıyorken yerine göre başka kitapların arasında araya da kaynayabiliyor.

2 Beğeni