Paralel Evrenlere Bilet: Gökteki Göz

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Paralel Evrenlere Bilet: Gökteki Göz – Kayıp Rıhtım

image

“Başlangıçta basit bir kaza gibi görünüyordu. Ama uyandıklarında duaların da, bedduaların da gerçek olduğunu fark ettiler.” (DEVAMI…)

2 Beğeni

Gökteki Göz ALFA baskısını okuyorum;
Kitap da " camiye gidin" diye bir ifade var, sayfanın devamın da “Camiye Gidin” diyen karakterin Allah demesini bekledim ama bir kaç yerde Tanrı olarak geçti.
İngilizce baskısını ya da Metis’ten okuyan ( elinde bulunan) varsa kontrol edebilir mi? "Camiye gidin " ifadesi o baskılarda da var mı?

1 Beğeni

sorumun cevabını kitap da buldum…

1 Beğeni

İnsan aklı gerçekliği eğip büküp kendi gerçeği haline getirebilir. PKD’nin Gökteki Göz kitabı gerçek dünyayı nasıl algıladığımızı sorgulayan bir kurgu olmuş, insan zekası çoğu zaman kendi gerçekliğini yaratır, bir olayı, olguyu algılayışı, yorumlayışı kendi gerçeklerinden oluşur.

Kitabın konusu ve olaylar ile ilgili Sürpriz kaçıran (Spoiler için KR’da bir yazıda kullanıldığını gördüm, daha önceden kullanılıyor mı bilmiyorum ama bana uygun bir yerelleştirme gibi geldi) bir şeyler demeden anlatamayacağım için temel olarak şunu söyleyeyim PKD Gökteki Göz kitabıyla gerçekliği sorguluyor, sorgulatıyor.

Son olarak da ALFA’nın bazı kitapları çabuk dağılıyor, ne yazık ki Gökteki Göz okuma esnasında sayfalar da ciltten az da olsa kopma durumları ortaya çıktı.

1 Beğeni