Parçalanmış İmparatorluk Serisi (Mark Lawrence)

Çok severek okudum. Antihero sevenler için tavsiye ederim. Logen Ninefingers sevenler bu seriyi de sever diye düşünüyorum.

Kitabın sonu hakkında olumsuz şeyler okumuştum ama bence tatmin ediciydi. Tek eleştirdiğim şey ise Jorg’un başlangıçta 13 yaşında olması ve yaptıklarının 13 yaşındaki birine göre biraz, nasıl desem, aşırı olması. Yani Jorg’un başlangıç yaşı 13 değil de mesela 17 olsa çok daha inandırıcı olurdu diye düşünüyorum :slight_smile:

2 Beğeni

İlk kitapta kuzenini öldürebilmek için teslim olurken kılıcını teslim ediyor ama ata binince kılıç gene onda oluyor. Ben mi kaçırdım yoksa yazar nasıl aldığını yazmamış mı? Yada çeviri hatası mı var?

Sadece ilk kitabını okuyup satmış biri olarak hiçbir beklentimi karşılamadığını söylemek durumundayım. Karakter ile yaratılmak istenen o iğrelti derinlik düzgün hissedilemiyor. Belki bu çeviriden dolayıdır ama ben alamadım. Dünya ile ilgili pek bir şey söyleyemeyeceğim ama pek de ilgimi çekti diyemem. Zaten artık kitapta ne oluyordu onu bile hatırlamıyorum. Zaman kaybı olmuştu benim için.

1 Beğeni

Arkadaşlar bu seti almış bulundum. Üçlü kutulu olanını. İkinci kitabın diğerlerinden farklı olarak parlak bir kapak baskısı var. Saçma sapan bir şey yani. Elinde mevcut olanlar kontrol edebilir mi? Bu normal mi yoksa bana mı hatalı geldi?

Bu normal. Bendekinde de aynı durum var.

Akıl alır gibi değil. Pegasus’tan da anca bu beklenirdi. Çok teşekkürler cevabınız için

Keşke üçünü de parlak baskı gibi bassalardı. Üzerindeki çizim daha çok ortaya çıkıyor böylece. Ama ben de sinir oluyorum farklı olmalarına.

Ben böyle şeylere çok takılıyorum, büyük hevesle almıştım ama kitaplığımda hayatta barındırmam bu şekilde