Peter

I

Galiba bir Almandı dedi Lache, adının Peter olduğunu biliyorum ancak burada imparatorlukta ne işi olduğunu bilmiyorum. Orman Karakolundan dört gün önce yalnız başına giriş yaptığını öğrendik muhafızlara sadece kanındaki fazla demiri çekebilecek birisini aradığını söylemiş. Daha fazlasını öğrenmemi isterseniz hemen öğreneceğim.

Lache, koltuğundan kalkarak kendisine doğru bakan Kralı Demian’ın buna hiç gerek olmadığını işaret eden sağ elini gördü. İmparatorluğun ovalarını, dağlarını ve akarsularını yaratan bu eldi. Bu el ile Lache tam anlamıyla durmak zorundaydı. Kralı üç gün önce Peter’ın ruhunu şeytana satmış bir adam olduğunu zaten öğrenmişti ve bu gözlerinden anlaşılıyordu.

Eğer Peter’in yüzü ilk karşılaşmalarında Lache’ye dönük olsaydı belki de Lache bu yabancının orada olma sebebini gözlerinden anlayabilirdi.

Demian, Peter’in buraya kendisiyle konuşmak için geldiğini ve günlerdir huzursuz hissetmesinin sebebinin o olduğunu anlayarak bu huzursuzluğun daha önce varlığını hissetmediği bir düşmandan kaynaklanabileceğini düşündü. Önceki gece rüyasında eski düşmanlarını görmüştü. Acaba rüyası yeni düşmanlar edindiğinin haberini mi veriyordu?
İşte bu yakında herkesin öğreneceği şeydi.

Danışmanına onu yakından takip etmelerini ancak müdahalede bulunmamalarını emretti. Çünkü Peter’a yapacakları herhangi bir müdahalenin onu daha öfkeli bir hale getirebileceğini hissediyordu. Krallığını ve insanlarını kendisi yaratmıştı yine de hissettiği huzursuzluk onu korkutuyordu.

Peter’ı öfkelendirmenin korkusu o kadar büyüktü ki buna kendisi de anlam veremedi. Hatta az kalsın bu henüz ortaya çıkıp çıkmayacağı belli olmayan öfkenin daha onunla karşılaşmadan, karşılaşmalarının sonucunu belirleyeceğine inanacaktı.

İşte bu yüzden gereksiz bir riskti müdahale etmek, sadece hareketlerini izlemek yeterliydi. Kendisi hazır değildi. İkinci bir emirle Lache yapması gerekenleri yapmak için salondan çıkmıştı. Kral Demian huzursuzluğuna karşı hazırlanmalıydı.

1 Beğeni