Philip K. Dick Kitaplığı (Alfa Yayınları)

(Hüseyin gök) #223

Beyaz kagıt olunca ne oluyor ki?

(Alican Doğan) #224

Psikolojik midir bilmiyorum bana ders kitabı okuyormuşum gibi geliyor.:grin: Yoksa kâğıt kâğıttır. Kapaktı, kâğıttı, cildiydi vs. küçük ayrıntılar bazı insanları etkileyebiliyor.

(İsmail Şahin) #225

Biraz önce kitaplığımdaki PKD kitaplarının listesini çıkardım. Ülkemizde PKD’nin ilk kitabı 1971 yılında Okat Yayınevi tarafından “Uzayda Suikast” adıyla yayınlanmış. Son kitap ise yakında çıkacak olan “Titan’lı Oyuncular” olacak. Toplu Öyküler ve “Titan’lı Oyuncular” ile beraber şimdiye kadar ülkemizde yayınlanan farklı PKD kitap sayısı 28.
Alfa : 15 kitap (roman+toplu öyküler)
6.45 : 11 kitap
Metis : 4 kitap (Gökteki Göz, Vulcan’ın Çekici, Yüksek Şatodaki Adam, Alfa Ayının Kabileleri)
Sarmal : 2 kitap (Dr. Gelecek ve Suikatçi)
Kavram : 1 kitap (Bıçak Sırtı)
Okat : 2 Kitap (Uzayda Suikast ve Yaratılan Dünya)
Altın : 1 kitap (Hesaplaşma)

(Alper) #226

Benim gözler biraz sıkıntılı… beyaz kağıt olan kitaplar da gözlerimi çabuk yoruluyor.

(Ahmet Boyraz) #227

Beyaz kağıdın en büyük sıkıntısı çabuk kirlenmesi bence. :smiley: İlk cildi askerde iken okuyup bitirmiştim. 2. cildi de dün bitirdim. 3. cildi de en kısa zamanda almak istiyorum.

(Ekin) #228

Ben altıkırkbeşi 15 saydım;

Aksın gözyaşlarım dedi polis
Albemuth özgür radyosu
Androidler elektrikli koyun düşler mi
Çığrından çıkmış zaman
Karanlığı taramak
Marsta zaman kayması
Palmer eldritch
Simulakra
Timothy archer
Ubik
Yüksek şatodaki adam
Android ve insan
Kozmoloji ve kozmogoni
Şizofreni ve değişimler
Tefsir

Küçükleri unuttuğunuzu düşünüyorum, kesin kitaplıkta bir yerlerde saklanıyorlardır :slight_smile:

Bir de Sub’dan çıkan “Bir Bilim Kurgu Yazarının Kısa ve Mutlu Yaşamı” var. Gözünüzden kaçtıysa edinin derim, bir daha zor basılır sanki.

(İsmail Şahin) #229

Android ve İnsan vardı. Eklemeyi unutmuşum. Kozmoloji ve kozmogoni, Şizofreni ve değişimler, Tefsir kitaplarını almadım.
“Bir Bilim Kurgu Yazarının Kısa ve Mutlu Yaşamı” kitabını bulamadım kitap sitelerinde.
Ama “Yıkımın Şafağında / Philip K. Dick Kazıları” isimli bir kitap var.

(Ekin) #230

Yıkımın Şafağında ile aynı yayınevi ama bandrolsüz bir kitap zaten. 20 sf kadar. Sadece bıraktıkları kitapçılarda satılıyordu ama kalmamış olabilir rafta. Nadir’de bir tane görmüştüm yazdıktan sonra

(Abdullah ATICI) #231

Yeni kitap :slight_smile:

https://www.babil.com/titanli-oyuncular-kitabi-philip-k-dick

(Serhat) #232

(Abdullah ATICI) #233

Kapak yine efsane olmuş yahu :smiley:

(Serhat) #234

Aynen kapakları bende çok beğeniyorum.

(Abdullah ATICI) #235

Alfa’nın bu baskıları harika en kısa sürede toplamam lazım :smiley:

(Serhat) #236

Bende bir tek Ölüm Labirenti eksik şuan. Bu kitap ile birlikte ikisini bir söyleyeceğim.

(Abdullah ATICI) #237

Bende hepsi eksik toplam maliyet ne kadar oluyor acaba :thinking:

(Turgay) #238

Şuan en uygunu Amazon. 4 kitap sipariş ettim şimdi ordan. %40 indirimliydi.

(Abdullah ATICI) #239

Hemen bakıyorum. Teşekkürler :slight_smile:

(Hüseyin gök) #240

Amazon ve D&R. Ama emin ol Amazon bir iki günde teslim eder kitapları. :joy: Dr’de 10 tlde indim kodu var 66tlye gelir

(Abdullah ATICI) #241

Ama kaç günde parça parça gelir :joy:

(Hüseyin gök) #242

Amazon. Com. Tr satıyorsa stokta oldugu için tek parçada gelir ama D&R kesin parça parça yollar.