Playstation 5

Yakında kredisi çıkar…
3 ay ertelemeli, 0,75 faizli…
Çünkü, tüm çocukların ve oyun düşkünlerinin arkasında Türkiye Cumhuriyeti ve O’nun Hazinesi var.

Seneye üniversiteyi bitirip işe başlayınca kredi kartına 6274723 taksitle alacağım. :sunglasses:

9 Beğeni

İŞTE PLAYSTATION 5'TEN İLK BİLGİLER! (YÜKLEME EKRANINA SON!) - YouTube geriye dönük uyumluluk senin dediğin o muhabbet gelecekmiş. 5:20’den sonra sorunun cevabını alırsın.

1 Beğeni

Malesef 7x kur farkı haricinde ne alırsak aslında iki tane alıp bir tanesini devlete veriyoruz. Bu konsol da alsanız böyle, araba da alsanız böyle, bilmemkaç Kw elektrik de alsanız böyle.

Misal benim Amerika’da yaşayan arkadaşım üniversite öğrencisi olan bebek bakıcısına saatlik 13$ ödüyor. Günde 8 saat çalıştığı için isterse sadece bir hafta içi yani “5 gün” çalışıp PS5 alabilir. Burada PS5’in fiyatı minimum 7000 TL - 7500 TL olacak. Benim bir sürü inşaat ve yazılım mühendisi arkadaşım var hiçbiri “aylık” o kadar almıyor malesef.

8 Beğeni

Teşekkürler dostum :+1:

Gerçi video 1 yıl öncenin ama :frowning:

Rica ederim. Video bir sene önce olsa da geçen seneden beri hatta ocak ayından itibaren ps5 geleceği konuşulduğunda ilk konu buydu.

1 Beğeni

Doğrudur dostum. Bir yandan da aklıma PS 4 çıkmadan önce “kutulu oyunlar sadece tek konsolda çalışacak.İkinci bir konsola takıldığında oyun aktif olmayacak” diye bir karar almışlardı. Sonra oyunculardan büyük tepki görünce bu karardan geri döndüler. Yani Sony başta bazı kararlar alıp konsol çıkınca değişikliklere gidebiliyor. Acaba ps4 de psn hesabımızda bulunan oyunları ps5 de hesabımıza girince indirebilmemiz konsol çıkınca mümkün olabilecek mi. Çünkü böyle birşey oyuncular açısından çok avantajlı bir uygulama olsa da firma açısından tam tersine önceki nesil konsolların ve oyunların satışını etkileyebilecek bir karar.

Bende olayın şu yönünü biliyorum. Ps5’e yapılan oyunlar ps4 de çalışmayacak. Ps5 ve yeni çıkacak unrealle beraber geliştiricilere büyük bir kapı açarken önceki sistemlere optimize etmekle ugraşmayacaklar.

Ve fark ettiniz mi VR hiç konuşulmadı ne cihaz tanıtımı nede oyunlarda. Ps4 çıkarkende böyle olmuştu movela ilgili birşey yoktu sonrasında da pek tutmadı. VR da öyle olur mu acaba

1 Beğeni

Xbox cephesinden dolayı bu kararı aldılar. Enis videonun başında söylüyor “Xbox’ta geriye dönük uyumluluk olduğu için Sony tarafı böyle bir karar almaya itiyor.” bunu yapmazlarsa eğer Avrupa pazarını değilde Amerika pazarını Xbox’a karşı net kaybederler. Birde bu yüzden Digital edition diye bir konsol tanıttılar ve cd girişi yok tamamen geriye dönük için ideal ve şöyle bir gerçek var. Geriye dönük uyumluluk hemen gelecek bir durum değil. Bu oyunlar yeni konsola uyum sağladıktan sonra bu aşama gerçekleşecek. Dün akşamki tanıtımda ilk tanıtılan oyun GTA V bu oyun Ps4’te olanlar Ps5’te her ay ekstralar kazacanak bilmem ne diye bir tanıtım yaptılar. Onun haricinde şuan 1 hafta sonra çıkacak LoU 2 oyunu yeni bir oyun ve bu yeni konsolda oynamak için bekleyen bir kullanıcı olacak ayrıca alıp iki konsolda deneyimleri aktaracaklar da olacaktır. O yüzden bu karardan dönmeleri çok kötü bir durum olur.

2 Beğeni

VR için güzel bir oyun çıkmazsa boşu boşuna tanıtmış olacaklar. VR alamk isteyen kullanıcı net bir şekilde oyun görmezse almaz. Sadece Half-Life serisi için çıkan oyun için Valve çıkardığı bütün VR cihazlarında satış yaptı. Bence hali hazırda güzel bir oyun olmadığı sürece VR tanıtımını ağızlarına almamaları lazım.

1 Beğeni

Xbox’ın yeni konsolunun, önceki konsollarda çıkan oyunları görsellik açısında otomatik olarak güncelleyerek sunacağını, böylece ucuz remastered oyunların sayısının azalacağını duymuştum bir yerde. Bence çok güzel bir fikir.

1 Beğeni

VR olsun ps3 de sunulan move teknolojisi olsun Sony bu konuda maalesef çok ileri gidemedi. Optik teknolojinin ekmeğini en iyi Xbox yedi. Bana göre Xbox 360’ın kinect sistemi bu konuda hala çok gözde ve oynanabilir durumda. Gerçi onlarda yeni nesil Xbox one’larda kinect oyunlarında çığır açamadılar. Kamerayı almaya değecek kadar fazla ve güzel oyun piyasaya süremediler.
Ben açıkcası iki konsolda da gelecek olan yeni nesilde VR ve optik algılayıcı sistemi ile çalışan oyunlarda eskiye göre daha çok çeşitlilik bekliyorum.
Misal benim evimde şu an xbox 360 konsol da bulunuyor. Hala satmamamın sebebi de kinect çeşitliliğidir.

1 Beğeni

VR,move,kinect bunun gibi sistemler biran önce yerine otursa keşke ve bir adım öteye daha gitsek. Benim sonrasındaki hayalim koku. Görüntünün yanında mekanın kokusunuda alabildiğimiz bir cihaz :grinning:

2 Beğeni

Kesin alacağım diyordum ama tanıtım biraz üzdü, umarım önümüzdeki aylarda yeni tanıtımlar ile PS5’ in gerçek gücünü görürüz.

4K için 27 inç monitör yetersiz olur dimi?

Normalde çıktığı ilk ay almayı düşünüyordum ama fan konusunda sıkıntı olur diye beklemeye karar verdim. Dijital versiyonu çok beğendim. Yorumlara göre 2021 sonlarına doğru alacağım.

Xbox’ın sunduğu durum oyuncular için çok iyi bir durum. PS tarafından eğer oraya geçersem şuan ki birikmişliği hepsini elimden çıkarmam gerekecek. Aldığım malı satmayı seven birisi değilim zaten PS4 satmak bile içimden gelmiyor. Ancak PS5 alabilmenin en iyi seçeneği o olacak.

1 Beğeni

Letgo satılık playstation 4 ilanlarıyla dolmuş :sweat_smile:

1 Beğeni