Playstation Varken Xbox Alınır mı?

İsteyenler ayrı sataşsın diye ayrı mesaj yazıyorum:
PS4 ilk çıktığı 3 yıl doğru düzgün exc yüzü göstermedi… Ben o 3 yılda xbox oneda öyle bir kütüphane yaptım ki, xbox ana konsolum oluverdi… Şuan müthiş denebilecek hangi ps4 oyunu varsa sonradan çıktı… Forzaya tek rakip olabilecek gt bile konsoldan kaç yıl sonra geldi… Çok güzel serileri mahvettiler(yazar burada killzone ve infamoustan bahsediyor)… Anca bilmemkaç yıl sonra horizon zero dawn çıktı da gözümüz oyun gördü(bence jenerasyonunun en iyi oyunu)… Ama bu süreçte sunset overdrive, dead rising, onlarca indie, halo filan derken benim gözümde ps çok düştü… Hele ki müşteriyle dalga geçer gibi 4k çıkışlı konsola 4k bluray okuyucu koymayan bir firmanın kullanıcı dostu olduğunu kimse söyleyemez… Şimdi anca god of war, spiderman gibi single oyunlar için duruyor konsol, ps+ aboneliğimi bile iptal ettirdim…

Bilgisayarın varsa alınmaz. Bilgisayarın yoksa yine alınmaz.
Zaten normal Xbox One ile PS4 kıyas bile olunmaz. Xbox One X mi yoksa PS4 mü noktasında ise X’in indirimsiz fiyatı 2500-2700. 4K oynama derdin yoksa -bilgisayarı olmayan birisinin de yoktur- RX570’li toplanmış bir kasa alır 3000-3200 fiyatlarında, çıkan her oyunu 1080p yüksek veya ultra ayarlarda 50-60 fps aralığında oynar. Bilgisayarın oyun oynamak dışındaki fonksiyonlarına girmiyorum.

Bir ara Xbox One X 1800 TL gibi bir fiyattan satılmıştı, ancak o zaman bilgisayar toplamak ile bir mukayese yapılabilir.

Günümüzde geldiğimiz noktada ikisinin de artıları birbirine göre farklı.
PS 4 exclusive’ler olmasa zaten makina satamayacak gibi birşey.
Xbox one Gamepass olayına girmese o da aynı şekilde makina satamaz.
Bi yerde God Of War bi yerde Forza Horizon. Karar vermek çok zor ama şu Gamepass olayı çok güzel birşey.

Bir PS4 sahibi olarak Gamepass’e özensem de XBox’a özel çıkan oyunların neredeyse hiçbiri bana bir konsol daha aldıracak kadar çekici gelmiyor (Sea of Thieves var bir tek oynamayı gerçekten isteyebileceğim). Ama Gamepass ile baş edebilmesi için Sony’nin de elini biraz taşın altına koyacağını umuyorum. PS5’in de haberleri sürekli düşmekte ki bu sayede hem PS4 oyunlarının hem de konsolun kendisinin satış fiyatı da ucuzlayacaktır muhtemelen. Ha şunu da belirteyim tabii, iki konsola da sahip olma lüksüm olsa acımazdım :smiley:

Not: Zamanında bundan yıllar önce ikinci el bir PS1’e sahiptim. Oynadığım ilk gelişmiş konsol olmasından kaynaklı bir sempatimin olduğunu da inkar edemem :slight_smile: