Playstation Varken Xbox Alınır mı?

Merhabalar ; umarım konu bu forumda pek faul olmaz ama sadece buralar da takıldığımı öne sürersek bence pek de faul değil.

Malum ülkemiz de Playstation daha fazla oturmuş bir konsol iken Xbox’u tercih etmek sizce ne kadar mantıklı?

Aşağı yukarı oyun ve teknoloji bilgisi sahibi bir adam olarak çoğu oyunun Xbox’ da da olduğunu bende farkındayım ama geleceğe yönelik düşünceleriniz neler? Sizce Xbox ileride bize en az Ps kadar Exc. oyun ortaya koyabilir mi?

Beni şahsen Sea Of Thieves ve Pubg aşırı derecede fazla çeken oyunlar. Bunlar için konsol alınmaz tabiki ancak Xbox Game Pass ile tüm oyunlarını kütüphanesine açıyor ve aylık 29tl yani her ay yenileye yenileye gitseniz 348 tl gibi bir rakam ki illahaki yıllık alımda indirim vardır. Yani baktığınızda bir oyun parası.Üstüne üstün yeni bir oyun çıktığında oynama garantisini de veriyor. Ancak Ps her ay sadece 2 oyunun veriyor. Bilemiyorum tek tük oyun alınırda. Öyle her hafta 300tl bir oyuna verebileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden Xbox ve game pass yeterli olacaktır diyorum sizce ileriye dönük bi pişmanlık yaşar mıyım.

1 Beğeni

Xbox almanın hiçbir mantığı yok bence. Bu konsola özel oyun yok gibi bir şey ve çoğu PC’ye de çıkıyor zaten. Bilgisayar ya da laptop almak çok daha mantıklı.

4 Beğeni

Xbox exc. oyun yapmaz sadece birileri yapmıyorsun demesin diye belki tek tük yapar. Niye yapsın ki pc dünyası hala dev konumda. Xbox bence mantıklı bir seçim değil. Microsoft’un yapımcı, dağıtımcı hatta destekçi olduğu bir firmanın yapacağı en iddialı oyunlar pc’ye de gelecektir. Ben mantıklı bulmuyorum 29 liralık paket de bana sorarsanız exclusive oyun üretemediği için bir geçiştirme, bir özür. God of War’ın emeğini gördünüz diyecek pek bir şey yok bence.

2 Beğeni

Benim için konsol almanın tek bir sebebi var, o da exclusive oyunlar.

O zaman PS ve Xbox’ı exclusive bakımından karşılaştıralım

PS4: GoW4, Last Of Us, Uncharted, Bloodborne, Spiderman, Horizon ve Shadow of The Colossus. Bunlar daha ilk aklıma gelenler.

Xbox: Eeee var mıydı yahu?

Maalesef Xbox kendi topuğuna sıkıyor exclusive oyun çıkarmayarak. Normal oyunları oynayabilen zaten Pc’sinden oynuyor senin konsolunun
sattırman için exclusive oyun yapman lazımken sen gidip 4k, faso fiso işlerle uğraşıyorsun.

Konsol alacaksanız Ps alın. Ha çok zenginseniz Xbox’ı da süs niyetine alabilirsiniz. Ha bir de Xbox’ın gamepadi :kalp:

4 Beğeni

Yani tamam öyle diyorsunuz da. Ben pc sahibi bir insan değilim önceden konsol oynamış ve konsolun zevkine varmış bir insanım. Yani şuan ki dolara da baktığımda ortalama bir bilgisayar almak istemiyorum çünkü geleceği düşünüyorum. Ancak biliyorsunuz ki güzel bir bilgisayar dizmekte hiç ama hiç ucuz bir şey değil. Kaldı ki 1050ti lı bir bilgisayar dizmek için bile her şeyini katarsanız işin içine yaklaşık olarak 3000tl ve üstü bir değer çıkıyor. Kaldı ki 1050ti da 2 sene sonra çıkacak bir oyunu kalırıp kaldırmayacağının garantisi yok? Kalkıp fps aynı değil diye zırvalamayın çünkü bana gayet yeterli bir görüntü ve akıcılık sağlıyor konsollar. bunları dikkate alarak tekrar cevaplarsanız sevinirim. @Shakan @Ishamael @mit

Zırvalamayın diyen birine ne cevap vereyim alın güle güle kullanın Xbox’ınızı. İyi oyunlar.

1 Beğeni

Gerçekten sadece buna mı takıldın.

PC’niz olsa da olmasa da PS kullanın derim ben size. Tabi karar sizin.

1 Beğeni

Exclusive oyunları düşünmüyorsanız, PC almayı kaldıracak bütçeniz yoksa, XBOX alın.He, şöyle de bir durum var, 1050ti 2 sene sonra oyunları konsol görüntüsünde oynatabilecek bir kart.

Bana kalırsa Microsoft Xbox’a pek önem vermiyor, umarım yeni gelecek seride biraz rekabet olur bu konuda da iki firmanın yarışması oyunculara yarar. Şu an için eğer Exclusive’lere değer veriyorsanız, hikaye odaklı oyun seviyorsanız PS4 bu konularda XBOX’a göre önde. PS4’ün de sevmediğim tarafları var, XBOX’taki Game Pass yok ve aşırı bağıran bir cihaz.

Siz XBOX alın.

1 Beğeni

Ben 2006-2014 yılları arasın Xbox360, 2014-2016 yılları arasında XboxOne kullandım. Exclusive oyunların tamamen bitmesi, Fable Legends veya Scalebound gibi umut vaadeden oyunlar bir bir iptal edilirken gidip Minecraft’a milyonalrca dolar yatırım yapılması, Halo ve Forza gibi en baba oyunlar gitgide cıvıklaştırırken Crackdown gibi tırt oyunların goygoyunun yapılması vs. gibi etkenler canıma tak etti, bikaç sene önce PS4’e geçtim.

Kısaca şu anki hali ile bence Xbox’ın hiç bir numarası yok. PS4’ün ikinci el pazarı hayli yoğun. Takas imkanı ve ikinci el uygun fiyata oyun bulma imkanı Xbox’ın fersah fersah üstünde. Exclusive oyunlarına zaten diyecek yok. Önümüzdeki ay E3 fuarı var. Microsoft birüsü oyun durusu yapıcaz falan diyor ama bence iş işten geçti artık. Birşey çıkacağını sanmıyorum. Yine Halo’dan medet umacaklar gibi duruyor. Yinede E3’ü bekleyin.

2000’li yılların ortalarından sonra yükselen furya ile PC oyunculuğu safi grafik fetişinden ibaret bir hale geldi. Sen 4k Ultra’da açtın, ben 8k ultra high ayarda 970 fps aldım, başkası 16k da utltramegaüber ayarda 8500 fps aldı vs. vs. vs. Bundan başka bişey yok. İş en amiyane tabiri ile sidik yarışına döndürüldü ve en son bu hale getirildi. Bizim Baldurs Gate, Icewind Dale, Planescape Torment falan oynadığımız zamanlarda bu muhabbetlerin hiç ama hiçbiri yoktu. Beni PC’den uzaklaştıranda tamda bu yapılan sidik yarışı.

Öte yandan 8000 TL’ye PC toplayıp GTA gibi oyunlar PC’ye gelsin diye 2 sene beklemek, Red Dead Redemption 2 PC’ye gelsin diye imza kampanyaları başlatmak, God Of War’ı, Detroit’i, Last Of Us’ı, Uncharted’ı youtubedan takip etmek bana pek mantıklı gelmediği için oyun için benim tavsiyem PS4 olur.

2 Beğeni

Hangi nesil alacağına bağlı. Ps3 vs Xbox 360 dersen kesinlikle Xbox 360. Yeni nesil Ps4 vs Xbox One dersen kesinlikle Ps4. Hem Ps3, hem Xbox360, hem Ps4 sahibi oldum. Xbox one’ı ise bir arkadaş da deneyimledim. Xbox yeni nesilde fps’lerden bahsedebilir ama bir God Of War, bir Last Of Us 1 ve 2 oynamadıktan sonra fps çok önemli değil. Ayrıca oyun konusunda çok kısır kaldılar.

Ps4’ üm ne var ne xbox’ ım ama kaliteli bir iş gordumu anlarım umarım aşağıda paylaştığım şeyler yardîmcı olur @Thorin .

Ps 4 için özel çıkartılan zombi temalı oyun:

XBox için çıkartılan zombi temalı oyun :

xbox a çıkan neredeyse her oyun pc de var eğer kol ile oynamak istiyorum dersen bir tane xbox kolu al pc den oyna ps bence oyun konsolları arasında kral bir çok exc oyun ps aldırabilecek güçte

Xbox ve Playstation kullandım. Performans açısından karşılaştırılırsa en güçlü konsol Xbox One X. Ama yukarıda dendiği gibi exclusive oyun yok. XboX’a çıkan oyun PC’ye çıkıyor mutlaka zira ikisi de Microsoft, çıkmasa ona laf edilir. Xbox’un artısı backwards compatibility olayı; 360 oyunlarına sahipseniz yükle oyna & tak çalıştır(360 disklerini çalıştırıyor) olması ama 2. El 360 oyunu da bulmak çok ama çok zor(kütüphanesi baya genişledi ama). Playstation’da bu özellik online olarak var ama onda ücretli(E3’te gelecek diye dedikodular dönüyor). Xbox’ta Xbox pass olayı çıktı, ayda 30 lira verip 100+ oyun kütüphanesindeki oyunları keyfince oynuyorsun ama çok ahım şahım oyun sayısı az. Türkiyede Playstation almak daha mantıklı illa da konsol alınacaksa, çünkü daha popüler, 2. El oyun bulmak kolay. Exclusive oyunlar da cabası. Oyun fiyatlarına gelirsek de ikisi de birbirinin laciverdi zaten. PC’deki sayısız platformla karşılaştırınca çok çok pahalı.

Bende Xbox one var. Memnun muyum? Evet. Aldığım oyunların hepsini indirimlerden aldığım için çok para da harcamadım. Seviyorum tek sebebi bu. Arayüzü, kullanımı ve performansını BEN daha iyi buluyorum. Ps4 almayı düşünüyorum ama malum fiyatlar yüzünden şu an için ihtimal vermiyorum.

Yukarıda yazdıklarımı sadece konsol açısından fikir versin diye yazdım. Eğer şahsi fikrim sorulacak olursa; PC toplamak kesinlikle kısa & uzun vadede en mantıklısı. 3000-4000 gibi bir miktar parayı elden çıkartınca daha fazla oyuna çok çok çok ama çok daha fazla ucuza ulaşma imkanı var. Şahsen o bütçede GTX 1060 6GB takılı bir kasayla, 1 yıl içinde 150 oyun ve iki katı DLC’ye 1500 liraya yakın bir para vermiş biri olarak konuşuyorum. Böyle söyleyince çok para gibi geliyor ama kasa için zaten biriktirdim ve çalışan biri olarak ayda 100 lirayı oyunlara -hobime- vermek çok ekstra bir şey değil. Konsol alırsanız bir oyunun market fiyatı sadece artı & eksi 100 lira. 2. El de alsanız PC’den pahalıya patlayacak.

Velhasılıkelam, konsol & pc kullanan birisi olarak eğer seçim yapacaksanız PC toplamanızı öneririm.

Ben donanim manyagiyim ekran karsisina gecer piksel sayarim diyorsan kos one x al.

Ben eglence adamiyim keyif yaparim oyun oynarim diyorsan ps4 al.

1 Beğeni

Çocukluğumdaki çakma çin malı nintendo, 9 yıl önce ikinci el Ps2 slim alıp bozana kadar harddiskindeki 3-4 oyunu oynamış biri olarak yine ikinci el olarak xbox one s aldım bugün. Ve öğrendim ki gamepass’ üye bile olmadan benim için güncel sayılacak bir sürü oyunu bedava seçip indirip oynayabiliyosun. Daha ne istiyim.

Atari, Commodore, Amiga, Tetris, Ateri salonlarında oyun oynadım sadece konsol olarak. Pc’de Age of, Heroes of Might and Magic oynadım.

Bana fazlasıyla yeter bu zımbırtı.

Bir PS4 kullanıcısı olarak Xbox’ın gelecek vaadettiğini düşünüyorum. Microsoft’un CEO değişikliği, bünyesine kattığı oyun firmaları ve gamepass sistemi ile yeni çıkacak konsollar arasında tercih edilebilir duruyor. Exclusive oyunda Xbox da kendini göstermek istiyor. Bir de şu durum var. Xbox yeni nesilde yalnızca oyun konsolu olarak değil, bir bilgisayar gibi işlem görmeyi de düşünüyor olmalı. Oyun dışı uygulamaları da artacak gibi. Hem temel işleri gören bir ev bilgisayarı hem de konsol halini alabilir.

Elbette şu anda PS4 daha tercih edilebilir.

1 Beğeni

Evde PS4 var. Param olsa yanına Xbox One S ve Nintendo Switch alırım. Özellikle de Nintendo Switch. Çocukluğumdan beri Pokemon oynamak istiyorum ama daha nasip olmadı.

2 Beğeni

Güncelleme. Bunların çoğunu siz zaten biliyorsunuzsur. Ben bu konsolu (xbox) alırken gamepass olayından haberim vardı ve ayda 25 liraya oyun kütüphanesine erişmeyi göze almıştım. Ama marketteki bedava oyunları keşfetmemle elimdeki ücretsizleri bitirmeden para harcamayı düşünmüyorum. Bunun olduğunu bilmiyordum ve sevindim. Ayrıca teknolojiden uzak kalmışız yine marketteki uygulamalar sayesinde tv akıl kazandı. Chromecast kullanıyordum öncesinde artık onu açmıyorum bile.

Öncelikle “xbox’a çıkan oyun nasılsa pc’ye de çıkıyor” cümlesi senin kurabileceğin bir cümle ise, boşver, gamepass ultimate al, pcde oyna o oyunları… Çünkü bu cümleyi kurabilecek insanın oyunları güzel çalıştıracak bir PCsi olmalı… Misal benim iş bilgisayarı ve 7 yıllık ultrabookum dışında pc’m yok :slight_smile:

Eğer benim gibiysen, yeni bir pc toplamak yerine 7.1 ses sistemi, one x ve ps4pro alabilirsin :smile: ondan sonra da “ama xbox oyunları pcye de çıkıyo” diyenler forza horizon 4’ü 1080pde 30fps zor oynarken sen 4k 30fps yada 1080p 60fps oynarsın… Üstüne de açar gran turismo oynarsın :smile:

Kısa cevap: alınır… Gamepass olayından sonra da ps4ün arada bir tozu alınır…