Pow Wow Ayini ve Savaş Boyası

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Pow Wow Ayini ve Savaş Boyası – Aylık Öykü Seçkisi

image

Tüm ağaçlar ağlıyordu. İlk defa kesilmeden önce hiçbirine tütün ikram edilmemişti. Ve yine ilk kez kesilen odunlar heba edilmişti. Yok edilenlerin dışında ormanın diğer tüm ağaçları yas içinde, dallarını savurmaktan kıyasıya ağlıyordu. Aymaraların ellerinde olmayan ilk balta gövdelerine saplanmıştı. Kabileyi yok ettikleri yetmezmiş gibi, şimdi de ağaçlar, nehirler ve hayvanlar tehlike altındaydı. Önümüzdeki yaz Yüce… (DEVAMI…)

merhaba,
yazım dilini, temaları işleyişini ve hayal gücünü muhteşem buluyorum. bu öykün de düşüncelerimde haklı olduğumu bir kez daha gösterdi bana. çok keyifli, çok yaratıcı bir öyküydü. “Hasır Çocuk” buluşun ve onu betimleyişin çok iyiydi. kıskanmadım desem yalan olur. öykü bilmiyorum bilinçli bir şekilde mi yaptın ama alegorik bir havası da var. o şekilde okuduğum için iki ayrı tat aldım öykünden.
çok yeteneklisin yazımda. dilerim bu konuda önüne güzel kapılar açılır.
kalemine kuvvet.

1 Beğeni

Merhaba,
Öncelikle yorumlarınızı özlediğimi söylemek istiyorum. Emin olmadığım bir öyküydü. Son zamanlarda hiçbirinden emin olamıyorum.
Karakterler benim için belli şeyleri temsil ediyordu. Sizin için gizli olan bir yerde ben geziniyor bile olabilirim. :slight_smile:
Destekleyici ve gülümsetici yorumlar için teşekkür ederim. Bu yoldan ayrılmayacağım, sanırım.
Birkaç gün sonra seçkinin yeni sayısında görüşmek üzere, sevgiler!