Prison Break (Bir Kaçış Öyküsü)

https://az616578.vo.msecnd.net/files/2017/01/07/636194055264939828-1857915643_prison%20break%20odyssey.jpg

İlk bölümünü tee 2005 yılında izlediğimiz, geçen yıl da yeni bir sezonla izleyicilerini oldukça mutlu eden Prison Break dizisi çoğunuzun malumudur.

Hazır geçen sene yeni sezonu da çıktı, birkaç bölümünü eskilerden de izlediğim için tekrar başlayayım dedim ve şimdilik şahane gidiyor. Dönemine göre neden bu kadar çok olumlu tepki aldığını daha iyi anlayabiliyorum. Her dakika yeni bir sorun çıkıyor, çözülen bir soruna karşı yeni üç sorun geliyor ve çoğu olay klişeleşmiş bir şekilde çözüme ulaşmıyor.

Sizler bu dizi hakkında neler düşünüyorsunuz? Gelin konuşalım, tartışalım. Elbette daha izlememiş olan arkadaşlarımızı da düşünerek spoiler butonunu sevelim :two_hearts:

4 Beğeni

Dizi efsaneydi. Harika dört sezon izlemiştik. Güzel bitmişti ama bilin bakalım ne oldu? Yıllar sonra daha çok para getirsin diye ölmüş karakteri dirilttiler, saçma sapan bir sezon yazdılar.

3 Beğeni

Aynen sana katılıyorum ve sezonu yarım bırakıp iyice saçmaladılar

1 Beğeni

Aynısını yazmaya geldim. İlk 4 sezonla alakası yok. Birileri ortadoğu ajandası pompalıyor gibime geliyor. :thinking:

Beşinci sezonda yapılan hata, dördüncü sezon sonu ile iyi bağlayamamaları oldu.Şöyle ki;(Spoiler Uyarısı) Michael, kendisini elektrik akımına bağladıktan sonra oradan nasıl sağ çıktı? Bunun cevabı verilmedi. Hastalığına ne oldu? Buna da cevap verilmedi. Neden uzak kaldığına yönelik kendilerince cevap verdiler ama biraz zorlama gibi oldu bu da. Bu sebeplerle benim beşinci sezona vereceğim puan 10 üzerinden 6.5 veya 7 olur.

Beşinci sezonun en büyük günahı Alexander Mahone (William Fichtner) gibi bir karakteri yok sayıp kenara atmasıdır. ikinci sezonda sadece karizmasıyla bile William Fichtner herkesi sollamıştır. ki Gretchen Morgan’ı hatırlatmaya bile gerek yok, Sara’nın nemrut yüzünü göreceğimize Gretchen Morgan’ın mavi gözlerini görseydik çok daha iyi olurdu.

en son ne oldu ya öldüler mi bitiremedim yeni sezonunu :smiley: