Prospero Serisi (Jaguar Kitap)

Prospero Serisi açıklaması

Shakespeare’in Fırtına’sında Prospero, kızıyla birlikte on iki yıl yaşamak zorunda kaldığı adadan ayrılırken sihirli asasını ve kitaplarını gömer. Prospero’nun kayıp kitaplarından mahrum kalan insanlığın kendi rüyalarını (ütopya), kâbuslarını (distopya), hayallerini (fantastik) ve geleceğini (bilimkurgu) yazmaktan başka çaresi kalmamıştır artık.

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Soğuk Deri (Albert Sanchez Pıncl)
  2. Acil Gerçekdışılıkta Maceralar (Max Blecher)
  3. Cam Arılar (Ernst Jünger)
  4. Benim İki Dünyam (Sergio Chejfec)
  5. Bayan Caliban (Rachel Ingalls)
  6. Böcü (Tatyana Tolstaya)
  7. Eumeswil (Ernst Jünger)
  8. Semenderlerle Savaş (Karel Çapek)
  9. Körler Kıssası (Gert Hofmann)

1 2 3 4 5

6 7 8

EN SON ÇIKAN

9

25 Beğeni

Şu seriyi çok merak ediyorum. Çıkınca ilk okuyanlardan bir yorum alsak süper olur. Neden ben okumuyorum ilk? Bende bilmiyorum. :grin:

3 Beğeni

Soğuk deri’yi ön siparişe çıktığı gibi sipariş ettim. Gelsin de bi okuyayım.

2 Beğeni

Bugün soğuk deri’ye denk geldim arkadaşım almış. Kapak tasarımları ve konsept çok güzel. Distopya, ütopya, fantastik, bilim kurgu ne varsa girecekmiş kitaplığa. Biraz yavaş çıkartırlar umarımda bu işsizlikte parçalanmayız. :smiley:

Prospero Kitaplığı - 3 :slight_smile:

7 Beğeni

Bu seriye acayip yükseliyorum.:blush: Maddi durumumdan dolayı henüz daha alamadım çıkan kitapları. Fakat alacağım ilk fırsatta.

3 Beğeni

Ülkemizdeki işsizlik durumu beni de vurduğundan şu an yalnızca izleyebiliyorum. Ancak işbaşı yapınca yine maaşın bir kısmı kitaba ayrılacak, Prospero Kitaplığı da bunlardan biri olacak sanırım. :slight_smile:

2 Beğeni
6 Beğeni
6 Beğeni

Bu diziye beni @Agape ve @Firtinakiran bulaştırdı, 4. kitabı hangisinden istesem acaba :slight_smile:

1 Beğeni

Ben daha başlayamadım, şu ekonomik koşullarda vazgeçeceğim serilerden biri olabilir gibi duruyor. :thinking:

1 Beğeni

Ben dizilerden değil de, artık başladık, yarım kalmasınlar ama ilgimi çekecek türde yeni seriler ve kitaplardan vazgeçerek yapıyorum bunu.

2 Beğeni

Genel olarak bakarsak çoğunluk vazgeçişlere başlamış, ülkemizdeki emeklinin tatile gelen Avrupa emeklisine gıpta ile bakıp bakıp tatil yapamaması gibi. :slight_smile:

Ekonomik şartlar maalesef.

1 Beğeni

Adres ver alalım. :sunglasses:Bi’ prespero dediğin nedir ki? (Ciddiyim…)

3 Beğeni

Teşekkür ediyorum. Böyle diyeceğinizi bildiğim için şaka olsun diye yazdım., her ne kadar henüz bu seriden 1 kitap bile okuyamasam da ben siparişimi verdim. :slight_smile:

4 Beğeni

Ben de okuyamadım gariptir. :thinking: Hangisini okusam şaşkolozluğuna kapılınca arada kaynayıp gidiyor bu seri. O kadar çok okunacak kitap var ki şeçmeye çabalarken eleniyorlar. :joy: Geçen ay KK için okuyacağım diye Cam Arılarla dolandım ama olmadı. Bir sayfa okuyabildim. :sweat_smile: Bazen kitaplar okunmayı istemediklerinde okunmuyorlar. Kitapların ruhunu hafife almayalım.

Ben teklifimi sundum. Fırsatı kaçırdınız. :joy: Keyifli okumalar, bol alışverişler dilerim. :blush:

4 Beğeni

Aslında Jaguar kitap 4. kitabın Mrs. Caliban olacağını açıklamıştı ama bu kitabı çıkardılar. Az önce sordum kendilerine;

image

4 Beğeni

Evet onu fark ettim ben de ama tahmin ettiğim gibi olmuş. Bazen oluyor böyle şeyler.

2 Beğeni

Soğuk Deri’yi okuyun bence öncelikle :slight_smile: @Agape

1 Beğeni
  1. kitap Soğuk Deri olması nedeniyle ben öyle yaparım.

1-2-3 yetmez ,4-5-6 olsun. Metin, Ali, Feyyaz… ha tamam pardon, 1-2-3 bir arada görünce aklıma başka bir şey gelmiyor :slight_smile:

2 Beğeni