Radyo Tiyatrosu

Burada radyo tiyatrolarını paylaşalım ve tartışalım.

Başrolde Müşfik Kenter’in oynadığı fantastik tarz içine giren Wolfgang Hildesheimer’in muhteşem bir eseri umarım dinlerken keyif alırsınız;
https://www.youtube.com/watch?v=qD0J9HH7Jhk

2 Beğeni

Bilimkurgu konulu radyo tiyatrolar:
İyi dinlemeler:
Radyo Tiyatrosu - Venüs Yolculuğu (Friedrich Dürrenmatt)
https://www.youtube.com/watch?v=zzVMeLqoC6Y

5 Beğeni

Radyo Tiyatrosu - Garip Bir Telefon
Yazan: Christian Bark
Çeviren: Rıza Akdemir
Yöneten: Kazım Akçar
Yapımcı: Ersan Edinç
Efektör: Metin Macun
Teknik Yapım: Hamit Çelik
Oyuncular: Ergün Uçucu, Melek Baykal, Alpay İzbırak, Berin Ötenel, İhsan Sarıvar, Volkan Özgömeç, Füsun Günuğur, Münir Canar, Bülent Türkmen, Hakan Güneri, Erol Demiröz
https://www.youtube.com/watch?v=eLnjmw5QYTY

Radyo Tiyatrosu - Tekrar Dünyaya Gelseydim - ( Bilim Kurgu - Gerilim ) https://youtu.be/r0A0lebDtKQ

Sadece link atmaktansa kısa bir şekilde ne düşündüğünüzü açıklayıp linki koyarsanız çok çok daha güzel bir başlık olur. Teşekkürler :slight_smile:

4 Beğeni

Eleştiriniz için teşekkürler haklısınız. Yeniyim daha forumda. Umarım dinlerken keyif alırsınız.

1 Beğeni

Ya şunu izlemeye niyetlendim ama kanal feshedilmiş. Dedim başka bir yerden bulayım, onu da bulamadım. Yok mu başka kaynağımız bu oyuna :\

6b8d1b344bff170d04555e05af3211f74a6d439065e59872c278c2cabcc75ee3

Yalnız seslendirmeler de hayli başarılı. Daha önce nasıl olmuş da dinlememişim radyo draması ilginç.

Resat nuri guntekin - yaprak dokumu nun bi tiyatrosuna denk gelmistim on sene once sicak bir yaz gunu yikanmis balkonda yatarken dinlemistim hic unutmam baskada denk gelemedim radyolarda. Cok sonralari Rock fm de metehan mert cakir in elinde bbc radyosunun yuzuklerin efendisi icin hazirladigi bir versiyonu vardi, cevirip seslendiriceklerini duyunca ne sevinmistim sonra yapmadilar tabi zaten rock fmde batti. Gonul isterki daha cok radyo tiyatrosu yapilsin

1 Beğeni

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

1 Beğeni

Radyo Tiyatrosu Arkası Yarın adlı Youtube kanlında böyle güzel Radyo Tiyatroları var birkaç örnek bırakıyorum daha fazla dinlemek isteyenler kanalı ziyaret edebilir

2 Beğeni

Böyle bir başlığın bulunmasına sevinsem de paylaşımların az olması üzücü. (belki de farklı başlık açılarak paylaşıldığındandır.)

“Adı üstünde alışveriş bu. Aynen hayat gibi. Bir şeyler almak için başka şeyleri vermen gerek.” Kayda değer öğretiler alarak karşılığında bu dükkanda bulunmayan şey olan zamanımızı vereceğimiz bir tiyatro olduğunu düşünüyorum. Keyif almanız dileğiyle…:sparkles:

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba,
Bir süre önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir tiyatro buldum. Konu ve kurgu olarak çok güzel bir hikaye. Zamanda yolculuk yapan bir Türk gencinin yanlışlıkla tarihi değiştirmesi üzerine kurgulanmış. Özellikle 2. Dünya savaşı ve Nazi Almanyası hakkında ilginiz varsa öneririm.

3 Beğeni
4 Beğeni
1 Beğeni

Palto, ünlü Rus yazar Nikolay Vasilyeviç Gogol (1809-1852)'un 1842 yılında yayımlanan uzun hikâyesidir. Dönemin en büyük eserlerinden biri olarak nitelendirilen 56 sayfalık bu eserin konusu, yoksulluktur. Gogol, gerçekçi bir üslupla kaleme aldığı bu hikâyesinde, küçük adam temasını ele almaktadır. Sıradan insanların çektiği sıkıntıları, maruz kaldığı eşitsizlikleri ve çektikleri acıları, hikâyesinin baş kahramanı olan Akakiy Akakiyeviç’in yaşantısıyla tüm çıplaklığı ile gözler önüne serer. Bu yapıtı, dönemin Çarlık Rusyası’nda büyük tepki alır ve Gogol, Rus insanını aşağılamakla suçlanır.

Bu yapıt, "Gerçekçi Rus Edebiyatı"nın mihenk taşı olarak nitelendirilebilir. Hatta ünlü Rus yazar Dostoyevski’nin, Gogol’un bu eserine ilişkin söylemiş olduğu düşünülen “Hepimiz Gogol’un Palto’sundan çıktık.” sözü, eserin önemini gözler önüne sermiştir.

Konusu: Akakiy Akakiyeviç, zar zor geçinen bir devlet memurudur. Rusya’da kışın sertliğinden dolayı herkesin palto giymek zorunda olduğu bir ortamda, Akakiy Akakiyeviç parasızlıktan dolayı eski bir palto ile idare etmek zorundadır. Çevresinin yeni bir palto alması yönündeki ısrarına rağmen, Akakiy Akakiyeviç yama yaptırarak paltosunu giymeye devam etmek niyetindedir. Paltosunu yama yaptırmak için terziye götüren Akakiyeviç, terzinin artık paltosunun yama tutmayacağını söylemesi üzerine, yeni bir palto almak zorunda kalır…

Radyoya Uygulayan: İsmet Kalender
Yöneten: Mehmet Köseoğlu
Kayıt & Montaj: Didem Türkmen