Ramazan Ertelenir Mi?

Korona vesilesiyle Ramazan’a erteleme gelir mi?

2 Beğeni

Nasıl yani? O ertelenecek bir şey değil ki. Ertelense-ertelense 23 nisan ertelenir.

2 Beğeni

Sanırım trol amaçlı açılmış bir konu. Değilse de öyle bi şey olamaz zaten. Teravih namazları zaten olmayacak aynı cuma namazları gibi. Gerekirse bayram da yapılmaz. Ama oruç evde tutuluyor sonuçta. Erteleme yohk

1 Beğeni

Tabii ertelenir. Seneyekiyle blok olacakmış hiç iftar yapmayacaksın. 30 gün aralıksız oruç.

@TheNameless olamayacağını o da biliyor zaten çaktırma. :wink:

1 Beğeni

Trolse konunun kapatılmasını talep ediyorum.

4 Beğeni

Teşekkürler cevaplar için konu kapanabilir.

Halk icin ertelenir.
Diyanet vip tutar. Nokta :smiley:

Cuma namazı iptal ediliyorsa Ramazan’da iptal edilebilir ama oruç iptal olmaz muhtemelen, bir araya gelinerek yapılan bir ibadet değil sonuçta ama akşam namazından sonra toplu kılınan namaz iptal edilir teravih sanırım.

Teravihleri iptal ederler ama ramazanı nasıl iptal edebilirler ki? :slight_smile:
Orucun tamamiyle faydalı olduğuna inanan bir insanı oruç tutmaktan nasıl alıkoyabilirsiniz?

Çoğu insan orucun faydalı olup olmadığını düşünmeden dini öyle istediği için tutuyor. Dininin ona zararlı bir şey yaptırmayacağından emin olduğu için de oruç faydalıdır diyor. Arada fark var. :smiley:
Açıkçası ben de çok yemek yemektense az ve öz yemek yemenin daha faydalı olduğunu düşünüyorum.

2 Beğeni

Konu nerelere gidiyor yine :slight_smile:

1 Beğeni

Anında sessize alıyorum artık. Saniyesinde. Kafam rahat :slight_smile:.

1 Beğeni

Benim bildiğin ramazanda az yemek yenmez, yemek tüketimi daha da artar ve sıvı alımı da bir hayli düşer. O yüzden televizyonlarda su tüketimi konusunda halkı bilinçlendirmenin bu sene daha da önemli olduğunu düşünüyorum.
İki kelam edince hemen konu nereye gidiyor diye duyar kasıyorsunuz. Arkadaşlar konu Fizan’a gidiyormuş. El sallayın. :slight_smile:

1 Beğeni

10 mesajlık konunun başlangıcına bak sonuna gel, konunun böyle evrilmesi komik geldi bana. Duyar kasma lafına duyar kasılması da aynı konuda oldu mesala.

1 Beğeni

Bu renkli konu için Emre’ye teşekkür eder iyi akşamlar dileriz. :slight_smile:

3 Beğeni