Rastgele Yıkım

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/rastgele-yikim/

İzmir sanayi bölgesindeki bir iş yerinin havalandırma borularında küçük yaratıklar yaşıyordu. Hücresel bölünme yeteneğine sahiptiler. Mitoz bölünmeye rağmen makro yapıda olmaları – uzunluk on beş santim genişlik beş santim- onları evrimsel bir anomali olarak var ediyordu. Nereden ve nasıl geldiği belli olmayan bu tuhaf canlılar bir hafta sonunda yüzlerce sayıya ulaşmıştı. Minik ayaklarının tıpırtıları duvarlar…

2 Beğeni

Görselleştirilirse seyir zevki oldukça yüksek olabilecek bir öykü.

Minik tuhaf yaratıklara karşı silahtan önce ilaçlamayı denemelilerdi, diye düşünüyorum, hatta ilaçlama ekibine saldırabilirlerdi. Bir de yaratıkların neden o fabrikada ortaya çıktığına dair bir ipucu görmek isterdim. Tesadüf mü yoksa orada daha önce bir suç mu işlenmiş vs. Buralar eksik kalmış. Ancak ana fikir oldukça güzel, emeğinize sağlık.

2 Beğeni

yorumunuz için çok teşekkür ederim. evet öyküde havada kalan noktalar var açıkçası çerezlik bir şey yazayım demiştim. yani yaratıkların orada çıkmasının özel bir sebebi yok aslında ama olsaymış iyi olurmuş. ilaçlama da hiç aklıma gelmedi :slight_smile: yorumunuz beni mutlu etti teşekkürler

1 Beğeni

Nefes alan bir öykü yazmışsınız. Bu açıdan başarılı. Ben de acimatriyarka’ya katılıyorum. Nedensellikle süslenebilirdi.

2 Beğeni