Regulus Arcturus Black (RAB)'in Hortkuluk'un Ne Olduğunu Bilmesi ve Sahtesi İle Değiştirmesi

Bu konuya kafayı takan tek ben olamam. Hortkuluk öyle herkesin bildiği, her kitapta yazan bir büyü değil ki. RAB bunu nasıl bilebilir? Hadi bildi diyelim. O sıvıyı içip yenisini nasıl yaptı? O sıvı içeni felç ediyor, korkunç sanrılar gördürüyor. Tek başına bunun altından nasıl kalktı? Hem o mağarada ne işi vardı, mağarayı nasıl bildi? Sahte madalyonu nasıl yerine koydu? Voldemort’un hortkuluk yaptığını nereden biliyordu? Black ailesinden geldiği için safkandı ve tüm ailesi Voldemort taraftarıydı zaten. Teorilerinizi bekliyorum.

Teoriye gerek yok ki bu konu kitapta açık açık anlatıldı. Voldemort hortkuluğu yerine koymak için Kreacher’ı kullandı. Regulus Arcturus Black (RAB) ölmeden önce Kreacher’ı çağırdı ve her şeyi Kreacher’dan öğrendi. Sıvıyı içmeden önce hortkuluğun sahtesini yapmıştı zaten. Hortkuluk kitaplarının Hogwarts’da Dumbledore’ın odasında olduğunu biliyoruz ama bu Hogwarts’da Dumbledore hariç kimse ulaşamıyor diye kimse bilmiyor değil sonuçta.

1 Beğeni

Mantıklı bir açıklama. Ben olayın Kreacher ayağını unutmuşum evet.