Retro Sevenler ve Nostaljikler İçin Film, Kitap, Oyun, Müzik Önerileri

Nereye gitsem güzel bir solo çalıyor. Ben de açıp şazamlıyorum ve sonuç: Bon Jovi! Her yerde karşıma çıkıyor, o yüzden son keşfim şu;

1 Beğeni

Olağanüstü birşey oldu… No. 5 canlandı.

Wall-E’nin atası, bir başka sevimli robotla tanışın:

1985 ve ai konuları haa vay arkadaş teknoloji bilim kurgunun kaç yıl gerisinden geliyor.

2 Beğeni

Folk, pagan ve orta çağ motiflerini böylesine güzel yansıtıyor olmalarıyla yıllar önce kalbimde taht kurmuştur Faun. Eski metinler, kadim çalgılar… Hele ki Fiona Rüggeberg un o harika sesiyle daha da muazzamlaşmışlardır gözümde.

Sevgili M. Bahadırhan Dinçaslan’ ın da şöyle güzel bir söyleşisi var bir göz atın derim.

3 Beğeni

Hem basslineları hem de çifte sololarıyla muhteşem bir grup.

2 Beğeni
3 Beğeni

Bu başlığa iyi gider:

1 Beğeni

Wall-e’nin izini 1977’deki ilk Star Wars filmine kadar da sürebiliriz :

Geçen günlerde üst üste şu iki makineyi aldım :

C64 Mini

ve

ZX Spectrum Vega

Çocukluğumda ZX Spectrum sahibi olduğum içindir belki de, ama şu an Vega’yla takılırken C64 Mini sırasını bekliyor.

Spectrum Vega, orijinal cihaz klavyesini korumamış, sadece yön tuşları ve bırkaç tuştan oluşan bir kumanda şeklinde. Epey uzun iki kablo ile TV ve elektriğe bağlanıyor. Elektrik kablosu usb, TV kablosu ise hdmi değil, üçlü kablo.

1000 oyun yüklü olarak geliyor cihaz. Micro sd card girişi ile internetten indirdiğiniz diğer oyunları da ekleyebiliyorsunuz. Yüklü oyunlar arasında Atic Atac, Sabre Wulf, Knight Lore, Jet Pac gibi klasikler var.

C64 ise orijinal cihaza benzeyen bir görünüşe sahip ama klavyesi işlevsel değil. HDMI ile televizyona bağlanıyor. Elektrik yine USB üzerinden. Bir de usb joystick var. Joystick dışında herhangi bir kumanda yok, ekranda sanal klavye var, ama usb klavye bağlanabiliyor. USB ile oyun da yüklenebiliyormuş ama denemedim henüz.

64 oyun yüklü.

Atari Flashback 8 Actıvısıon Edıtıon da yolda :slight_smile:

1 Beğeni

Pizza Syndicate diye bir oyun vardı. Arkadaşla eskiden bunu oynardık. Şimdi oyunu bulamıyorum. Torrentler hata veriyor. İndirmiyor nedense. Altta videosunu koydum. Oynayan var mıdır acaba?