Rıhtım Kamarası

Bazı kriterlerimiz var. Kirada anlaşabiliriz. :buyucu:

Şartlar yükleniyor…

1. Evdeki gotik-neşeli atmosfer bozulmayacak.
  2. Karanlıkta çarpmadan yürüme kabiliyeti olacak.
  3. Ne yemek pişerse övülerek afiyetle yenecek.
  4. Yemek yoksa kalkıp kendin yapsaydın o zaman.
  5. Gürültü, çıtırtı, patırtı vs. çıkartılmayacak.
  6. Cep telefonu vs. gibi elektronik alet sesleri olmayacak.
  7. Televizyon günde 30-45 dakika açılır ve kapanır. İzledin izledin, kaçırdın o da senin problemin.
  8. Kedisever olmak.
  9. Kitapsever olmak.
  10. Kitaplardaki en ufak hasar, ezilme gibi durumlarda hayati tehlikeyi kabul eden bir sözleşme imzalamak.
5 Beğeni

Benim meskenim kaldırımlardır, belli oldu.

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba, Jacques Le Goff okumanızı tavsiye ederim. Ortaçağ üzerine, şov yapıyor resmen. "Ortaçağ’da Entelektüeller " kitabını okudum. Bkm’den diğer kitaplarını aldım hemen.

5 Beğeni

Farklı bir bakış açısı…

https://www.amazon.com.tr/Kerbela-Şehitlerinin-Ardından-Allame-Seyyid/dp/0618260307/ref=sr_1_255?qid=1643116146&refinements=p_n_feature_nine_browse-bin%3A14717239031%2Cp_85%3A21345931031&rnid=21345902031&rps=1&s=books&sr=1-255

3 Beğeni

Bence şartlar iyi, para da istememiş mis :laughing:

Pars (cadının kedisi ama bana kalırsa kedi değil, Profesör Mcgonagall o) ile aranı iyi tutarsan televizyon işini çözersin :smiley:

Ortaçağ’da Entelektüeller’i ve bu konuyla ilgili bir iki kitap daha okuduğumda Avrupa’yı Kurmak Dizisi’ne çokça göz kırpıldığını fark etmiştim. Daha başlayamadım seriye ama ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Avrupa’yı Kurmak Dizisi

3 Beğeni

Süper oldu bu. Çok işime yarayacak.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim hocam. Detaylı baktım. Bazılarını okudum, bazılarını duydum. Bazılarını hiç duymadım. :slight_smile: Harika bir liste, ekran görüntüsü aldım. Emeğine sağlık cidden. :four_leaf_clover:

2 Beğeni

Müthiş kitapları mevcut.

2 Beğeni

Arkadaşlar merhaba, ‘‘tekrar baskısı yapılacak kitaplar’’ sayfasını bulamıyorum. Rica etsem bir link atabilir misiniz?

1 Beğeni
2 Beğeni

Teşekkür ederim dostum.

2 Beğeni

@Mozart hocam evet bastılar ama ince seri olanlardan bilindik sanatçıları bastılar. 64 sayfa. Yanlış hatırlamıyorsam 8-10 sanatçıyı bastılar. Öyle ciltli işlere girişmediler.

Konuyu buraya taşıdım. @SJack kızıyor sonra. Haklısın ama cidden. :slight_smile:

3 Beğeni

Şimdi buldum şurada bastıkları kitaplar gözüküyor. Çokta ciddi bir iş yapmamışlar gibi.

2 Beğeni

Yaşa, eline sağlık. Aynen 64 sayfalık fasiküller o. Ayrıca şimdi hatırladım, zamanında kendi kitapevlerine Taschen’in kitaplarını da getirmişlerdi.

1 Beğeni

Ben nedense Taschen ile Boyut Yayınlarını benzetiyorum. İkisinin kitapları da çok güzel, tam koleksiyonluk ancak fiyatları uçuk.

2 Beğeni

Kesinlikle ama Boyut Yayınları’nın bazı kitapları içi boş. Bir tanıdık var, Boyut’un tüm kitaplarını alıyor. Oradan biliyorum.

2 Beğeni

@SJack kızdığı zaman hemen Kidega kodu sor. Pamuk gibi yumuşar :grinning:

4 Beğeni

Ben kızmıyorum arkadaşlar. Tüm suç robotun. @MelihAntepli kidega diyince akan sular durur. Ama bu aralar su da buz tutmuş haberiniz olsun.

3 Beğeni

Arkadaşlar cahilliğime vermenizi isteyeceğim bir sorum var: ALFA’dan çıkmış neden 5 tane Üç Silahşörler var? 1 tane normal Üç Silahşörler var (sarı kapak) sonra 3-4-5 diye gidiyor ve yirmi yol sonra isimli bir kitap daha var. Okuma sırası nedir ve İş Bankası’ndan çıkmış versiyon sadece 1. kitabı falan mı kapsıyor (yoksa kısaltılmış mı)? Tüm kitapları okumaya değer midir?

3 Beğeni