Rıhtım Kamarası

Epey bir kırpılmış ya…

Çizimi google resim arama ile arayınca Sandman 8. Ciltin ingilizce olarak yayınlandığı bir sayfa var, tam sayfa olarak bulunuyor orada. Ama ben vazgeçtim.

4 Beğeni

Bunları niye taksit taksit yayınlıyorlar acaba?

Birilerinin özel arşivlerinden çıkıyor olabilir, ölmüştür bu video-fotoğraflar unutulmuştur mirasçıları farkına varmıştır veya yabancıların çektiği video / fotoğrafları ilgili birisinin dikkatini çekmiştir. İstihbarat örgütleri çekmiştir,üzerinden gizlilik kalkmıştır, ilgili bölümü paylaşmışlardır veya araştırmacılar o bölümü bulmuştur.

ATABE’lerin (Atatürk’ün Bütün Eserleri) yayına hazırlandığı dönem de çok kaynak bulunmuştu.

Tweet’de şöyle bir açıklama var;

Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Mart 1923’te Adana’ya yaptığı ziyarete ait Fransız gazete arşivlerinden çıkan videonun renklendirilmiş hali.

2 Beğeni

Muhtemelen kim olduğunu bilinmeden sokak röportajında denk gelmiş.

9 Beğeni

@Ozgur
Yaklaşık 2 sene önce aynı seti 110 TL’ye almıştım. Sizinki ile pek bir fark yokmuş. Seti ilk elime aldığımda acaba korsan mı diye çok tereddüt etmiştim ama biraz inceleyince orjinal olduğunu anladım.

Burdan devam etmek istedim çünkü serinin sevenleri yeni kitap çıktı diye bir hevesle girip hüsrana uğramasınlar istedim. :slight_smile:

1 Beğeni

İyi yapmışsın. Ben ilk kitabı yıllar önce okudum. Ama bir türlü devam edememiştim. Bayadır da arıyorum kitapları. Çok güzel fiyata görünce dayanamadım aldım :sweat_smile: Amerikan tanrılarının ciltlisini de 88 e gördüm ona da gitti elim ama vazgeçtim sonra :sweat_smile:

Bilimkurgu hayranı iseniz arada kaldığınız seçimin sebebini gayet iyi anlıyorum. :slight_smile:

Duramadım yine. :sweat_smile: Neyse en azından bu kitapları aradıklarım listesinden sildim artık.

1 Beğeni

https://www.nadirkitap.com/4-cilt-takim-rama-serisi-1-rama-yla-bulusma-2-rama-ii-3-rama-bahcesi-4-rama-nin-sirri-arthur-c-clarke-gentry-lee-kitap15281421.html

https://www.nadirkitap.com/4-cilt-takim-rama-serisi-1-rama-yla-bulusma-2-rama-ii-3-rama-bahcesi-4-rama-nin-sirri-arthur-c-clarke-gentry-lee-kitap12638185.html

Bu iki baskı arasındaki fark nedir? Bilen var mı?

Nasa paylaştı 2 saat filan önce. Öldüm öldüm dirildim görünce. Çok mükemmel durmuyor mu ya? :krs:

9 Beğeni

İlk linktekiler seri olarak güzel basılmış. İkinci linktekiler ise karışık şekilde kötü sırtlarıyla dikkat çekiyor. Kısacası ilk linktekiler daha iyi görsel anlamda. İkincisi gibi birinin ismi büyük ötekinin resmi küçük vs gibi sorunları yok.

Sırtı güzel olanlarında tutkalları iyi değilmiş. Benim asıl merak ettiğim iki baskıya da 1999 yazmışlar. Sırtı düzgün olanlar muhtemelen 2. Ve düzeltilmiş baskı gibi duruyor.

Seriyi almaya karar verdim ama hangisini alsam karar veremedim🤔.

Pegasus N11 siparişimde kargo limiti 150 TL olduğu için 12 TL kargo ücreti çıkıyordu, 12 TL kargoya vermektense 15 TL’ye kutuları alayım dedim. Kutular sıkıntısız geldi, birleştirme olayı kolayca yapılıyor ve N11’de kutu yorumlarında Witcher kutu için yapılan 1-2 yorumda kitaplar kutuya sığmadı yorumu vardı ama muhtemelen örneğin 5 kitaplık kutu almışlar ya da Pegasus yanlışlıkla 5 kitaplık kutu göndermiş.

7 Beğeni

Bu haberden sonra kitap belki basılabilir.

1 Beğeni

Koronavirüs’ün oyunu çıktı! haberlerine de oldukça gülmüştüm :sweat_smile:.

1 Beğeni

SharedScreenshot

Dedikleri oyun bu mu? Geçen hafta Steam oyunu öne çıkarmıştı.

1 Beğeni

Evet, bu. Senelerdir ortalıkta olan bir oyun, bayağıdır oynarım.

Haber yaparken ufak araştırılma yapılması önemli. “Bilmiyorum” demeyi öğrenmeliyiz :slightly_smiling_face:.

3 Beğeni

İndirim kodu eklediniz mi? Eğer sepet 150 TL’nin üstündeyse indirim kodu uygulayınca 150 TL’nin altına düşüyor ama kargo parası olmuyor. Benim sepette de kutu vardı ama çıkardım. Sepet 150 TL üstüydü. Witcher’ın daha iki kitabı var diye biliyorum, çıkacak kitaplardan sonra sepet 150 TL’ye ulaşmazsa alırım. Yoksa zaten kütüphanede duran kitaplar için kutu almayı düşünmüyorum.