Rıhtım Kamarası

@Marius için özel bir kurbağa türü lazım kanımca.

@Expelliarmus hepsi kafamın içinde…

3 Beğeni

@MelihAntepli
Forumun canlanması için kurbağa olmam yeterliymiş, bir sonraki sefere seni de davet ediyorum :wink:

3 Beğeni

Birşey mi dediniz? Kurbağaca dilini pek bilmiyorum :smirk: :joy:

Yok yok böyle iyiyim ben :sweat_smile:

2 Beğeni

Niyetliyim kardeş eyvallah…

2 Beğeni

Vra…ehm… Demek öyle, vrak :grinning:

2 Beğeni

Bunu atmasam içimde kalırdı. Bu konuşma geçeli 9 gün oldu sadece. :rofl:

@Arqonquin
@Rena

7 Beğeni

Ve arkadan bir ses gelir: “Evet, var.” Korktukları gerçekleşmişti…

9 gün ne çabuk geçti öyle. :open_mouth: Bana sorsanız 2-3 gün oldu derdim. :roll_eyes:

4 Beğeni

Korkacak bir şey yok, kurbağa kardeşlerimle mutlu mutlu oynuyoruz şu anda (@Agape, benden başka kurbağa var mı şu an?).
Ekleme :

3 Beğeni

Su arıtma, klima ve kombi temizliği, digitürk gibi 0850 ile başlayan numaraların aramasından nasıl kurtulabilirim?

Reklamın sonunda tekrar aranmak istemiyorsanız 2 ye basın diyor basıyorum 1 gün sonra farklı numaradan yine arıyorlar. Taciz değil mi bu?

Telefonum iphone, bunlardan beni kurtarabilecek birisi var mı?

Kitabı ben de buldum, ama okumaya niyetli değilim. :grinning:

3 Beğeni

Ama sen de olmak istemiyorum dediğin halde kurbağa olmaya çabalar gibi şeyler yazıyorsun. Demedi deme. Kendime de demiştim :laughing:

3 Beğeni

Benim listem çok uzun. Bunu da eklerim ama okumam bir kaç ayımı, belki de yılımı alır. :sweat_smile: Bir de ben profil resmimden memnunum. :laughing:

3 Beğeni

Telefonların engelleme listesi var. Iphone’unda da olmalı, aradıkları her numarayı engelleyin. Böyle engellediğim numara sayısı 50’yi geçti. Bilmediğiniz numaraları ise açtığınızda farkediyorsunuz. Kapatın hemen engelleyin. Baya uzun sürdü ama galiba vazgeçtiler. Uzun süredir arama gelmedi. Aramalarına o kadar alışmışım ki ya artık aramıyorlar ya da engele taklılıyorlar bilmiyorum ama garipsemeye başladım. Oysa ne güzel bir döngümüz vardı onlar arıyordu ben engelliyordum.

2 Beğeni

Beni arayan yok. (şimdilik) Nereden buluyor bunlar numaraları? Alışveriş sitelerinden falan mı alıyorlar?

1 Beğeni

Sosyal medya, e-posta ve alışveriş siteleri vb. sizden telefon numaranızı isterken güvenlik için istiyorlar ama bu güvenlik iki yönlü. Nasıl derseniz; sizin hesabınızı güvenlik altına alırken (veya alıyoruz derken) aslında kendi güvenlikleri için sizin kişisel bilgilerinize sahip oluyorlar. Bedava diye bildiklerimiz aslında ücreti ile aldıklarımızdan daha pahalı oluyor. Eskiden kişilerin toplu e-posta atması (spam e-posta) suçtu ama bu işi firmalar yapınca yasal oluyor. Zaten o pehlivan tefrikası gibi olan sözleşmeleri bir okusak belki de kabul et deyip geçmeyiz ama kabul ediyoruz işte.

2 Beğeni

:thinking:

https://www.instagram.com/p/B_9wKEMlycH/?igshid=o2ne8uo3q96q

2 Beğeni

İthaki’den aldığım Zaman Çarkı hariç bütün ciltli kitaplarda cilt kenarlardan böyle bombeleniyor. Bu sorunu yaşayan var mı benden başka? Sorun bende mi yoksa kitaplarda mı bir türlü çözemedim. Bir de bu sorunu nasıl düzeltebilirim fikri olan var mı?

1 Beğeni

Gelen kargoları ve kitapları nasıl dezenfekte ediyorsunuz?

Hugo ve Nebula ödüllü Martha Wells’in kargo firmalarını anlatan Tüm Sistemler Çöktü kitabı İthaki yayınevinden çıktı. :slight_smile:

0001804570001-1

10 Beğeni

Ay Polisi kitabı mı bu, baktım bende olan kopya da yaklaşık olarak bu şekilde yamuk.

İthaki az sayfalı ciltli Bir Noel Şarkısı kitabında böyle bir sorun yok.

Galiba Ay Polisi citlenirken arka taraf üst kısım biraz içeride kalmış ondan dolayı yamuk duruyor.