Rıhtım Kamarası

Kampanya meseleleriyle 1- 1.5 sene öncesine kadar gün boyu DH’de geziniyor olmam ve DH ölücülügü nedeniyle epeyce meşguldum… Diş macunu, çay, şeker vb. pazar da tezgah açacak hale gelmiştik :slight_smile:

Meşhur DH ölücülüğünün bazı alışverişlerde abartılı stok yaptırması ya da çok acil olmayan kısa zaman da ihtiyaç duymayacağım şeyler aldırdığını fark edince, DH’nin sıcak fırsatlarından uzaklaştım.

@Arrakis Kidega bitince enparadan en az bir kitap kampanyası daha görürüz bence. Sene de 6 aylık bir dönem kitap kampanyası oluyor enparanın

6 Beğeni

DH ölücülüğü diye bir tabirin doğmasına neden olan sıcak fırsatlar kısmına arada bende bakıyorum ama oradakiler gibi ihtiyacım olmayan şeyi almıyorum Yazın verilen kodlar ile 2-3 pazar sepetini dolduracak dondurma alan vardı Sırf sıcak fırsat ucuz diye bebek bezi alan var fazla yanaşmamak lazım oraya :frowning: 1 ay sonra neler yapacaklar bakalım kampanya olmasa da müşterilerine gösterdikleri ilgiden memnunum :smiling_face_with_three_hearts:

4 Beğeni

DH sıcak fırsatlar bir insanın psikolojisini bozmaya tek başına yeter.

4 Beğeni

Bende de yol bisikleti var stravada rıhtım kulübü mü kursak :rofl:

2 Beğeni

Rıhtım Bisiklet Kulübü neden olmasın :grinning:

2 Beğeni

“Is that Selahattin? Kill him!” :gun:

Mangal başında ölme riskim varmış :frowning:

3 Beğeni

Şu programatik reklamlar aldığım ürünleri göstermesin yeter :slight_smile: kim neyi izliyorsa izlesin. Mevcut akıllı telefonların tamamı zaten izlenebiliyor çokta şey etmeyin :slight_smile:

4 Beğeni

Direk değil, direkt de değil, doğrudan.

2 Beğeni

Hocam dikkat etmemişim kusura bakmayın.

2 Beğeni

Mevzu daha fazla büyümesin diye siliyorum mesajları. İyi günler! :expressionless:

2 Beğeni

Silin hocam yoksa kavga çıkacak!

5 Beğeni

Direkt ne ara yasaklandı yahu, doğrudanın yazması da telafffuzu da uzun geliyor bana direkt kullanıyorum hep yerine. :smile:

3 Beğeni

Aramızdaki bir latifeydi o yahu.

4 Beğeni

Doğrudan daha güzel tabii ki de, telefon klavyesinin bile kafasını karıştırmışım, doğrudan yazamadan direkte düzeltiyor. :slight_smile:

2 Beğeni

Süper kelime oyunu… :face_vomiting:

https://www.cinemaximum.com.tr/turkishi-dondurma-filmi

3 Beğeni

İsim berbat ama Mustafa Uslu saçma sapan açıklamaları haricinde şu Hollywood’da da olan yapımcı sineması işini iyi becerdi. Bir formül tutturdu ve keyifli filmler yapıyor. Ayla ve Şampiyon gayet iyi filmlerdi. Müslüm o kadar iyi olmasa da izlettirdi. Bu film de bir seviyenin üstünde çıkacaktır. Bir bu filmler sanki 90 lar Hollywood sinemasından örnekler gibi biraz. Daha özgün bizden işler çıkarır umarım.

2 Beğeni

İnsanlığın, yanıtını çok merak ettiğini ama henüz bir cevap bulamadığı bazı sorular vardır. Bilim bunlara cevap aramaktadır. Pek çok insan doğru cevabın şu ya da bu olduğuna inansa da kimi hakkında hiç kanıt yoktur kimi hakkında da yetersiz kanıt vardır. Bu sorulardan bence en önemli beşi şudur:

1. Evreni yaratan ve yöneten doğaüstü bir yaratıcı ya da yaratıcılar var mı?
  2. Evrende yalnız mıyız?
  3. Bizimkinden başka evrenler de var mı?
  4. Dünya gezegenindeki yaşam nasıl ortaya çıktı?
  5. Hugo’ya küfreden çocuk olayı gerçekten yaşandı mı?

İlk dört soruya bilim hâlâ cevap arıyor ama beşinci soruya biz Kayıp Rıhtım Forumu üyeleri kendi çapımızda cevap arayabiliriz. Hadi, içimizdeki Sherlock Holmes’ları serbest bırakalım.

90’lı yıllarda Hugo adlı yarışma programını keyifle izlerdik. Yarışmaya bağlanan çocuklar, telefonun tuşlarına basarak Hugo’yu yönlendirir ve onun ailesini kurtarmaya çalışırlardı. Efsaneye göre yarışmaya çevirmeli telefonla bağlanan bir çocuk, Hugo’yu yönlendirememiş ve bütün canlarını kaybetmiş ve ardından Hugo’ya küfretmişti. Küfrün ne olduğunu burada söylemek istemiyorum.

Yarışmanın sunucusu Tolga Abi bu olayın yaşandığını ısrarla reddederken pek çok kişi “yaşandı, ben gözlerimle gördüm” diyor. Fakat hiç kimse kesin bir kanıt sunabilmiş değil.

Ben de o yıllarda ilgiyle izlerdim ama böyle bir olayı hatırlamıyorum. Ya o günkü programı kaçırdım, ya o zamanlar çok küçük olduğumdan hatırlamıyorum ya da böyle bir olay hiç yaşanmadı.

Konu hakkındaki bazı teorilerimi sizlerle paylaşmadan önce sizlerin görüşlerini dinlemek istiyorum. Siz ne dersiniz?

6 Beğeni

İlk dört soruya cevabım yok ama Hugo’da yaşanan küfür doğrudur. Yıllar önce videosunu izledim ama sonra sürekli silinmeye başlandı videolar.

3 Beğeni

Peki koca ülkede bir kişi bile mi bu videoyu arşivlemeyi düşünmedi? Genelde bir şey internete girerse kolay kolay ortadan kaybolmaz.

2 Beğeni

O video fakeydi. Hem Hugo olayı belki bize bunu sorgulatmak için çıkarılmış bir işarettir belki de, çünkü arşivleri değiştirirseniz tarihi de değiştirebilirsiniz. İnternet çağında “big data”yı kontrol edenlerin amacı bu şuan.

3 Beğeni