Rıhtım Kamarası

YKY’de çalışan veya tanıdığı olan var mı?

1 Beğeni

IMG_20220918_223058
Bu logo gittikçe küçülüyor mu yoksa bana mı öyle geliyor :smiley:

14 Beğeni

Yaklaşık dokuz saattir evde bir giysimi arıyorum. Valiz hazırladığım için kaybolası tuttu elbette. Bütün aileyi seferber ettiğim arama çalışmasında tek bir iz bile bulamadım. Evin dışında unutabileceğim bir parça asla değil. En sonunda kaybolanı bulma duası için anneannemi bile aradım. O bile işe yaramadı. Onuncu saate girmek üzereyiz ve hala bir ipucu bulamadım. Korkuyorum çünkü kardeşimin hırkası da aylar önce, böyle sessiz sedasız bir sabahta sırra kadem bastı. Çok sevdiğim kıyafetime elveda demem gerektiğini hissediyorum. Ayrılığımızın süresi arttıkça sinirleniyorum, irrasyonelleşiyorum. İmkansızı eledim ve artık aklımda tek bir kayboluş nedeni var: Bence cinler yedi.

3 Beğeni

Bunu tam ben soracaktım. Neredeyse nokta halini aldı ve görünmüyor şu an. :sweat_smile:

2 Beğeni

Ne zaman baksam bir öncekinden daha ufak, korkmaya başlamıştım :smiley:

1 Beğeni

Sabahki sınav daha iyiydi. Onu hazırlayanlar abartmamışlar, aşırı ayrıntılar vardı ama bilen yapabiliyordu.

2 Beğeni

Her gün değişiyor. Sorun bende sanıyordum ama değilmiş. :joy:

2 Beğeni

“Forum eski günlerinden uzaklaşıyor” manası çıkarttım. :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 Beğeni

Atma şu zehirli oku işte. Şaka maka çok duraldı forum. :frowning: Eski konular bile eskisi gibi değil.

11 Beğeni

@Howl gitmeyeydi iyidi.

3 Beğeni

Bir gün uğrar yine. Umarım.

2 Beğeni

Foruma ilk üye olduğumda İngiliz dili ve edebiyatı okumak istediğimi söyleyip duruyordum koskoca 3 yıl geçmiş aradan vay be :joy::joy:
3 yıl sonra dövme sanatçısı oldum tabii :smirk::joy::joy::joy:

Not: Bu kararlılığım için kendimi tebrik ediyorum :sweat_smile:

16 Beğeni

Uzun bir süredir sınav telaşesiyle uzak kaldım forumdan, farkında değilim o yüzden. Bu mesajı görmek üzücü oldu :pensive:

2 Beğeni

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde Da Vinci Tv isimli bir kanalda belgesel izliyordum. Belgesel Karanlık Madde’yi anlatıyordu aslında karanlık olmadığını, nasıl oluştuğunu gibi zaten beş dakika izleyebildim ama üzerinden bir hafta geçmesine rağmen merakımı yenemiyorum aklımı kurcalıyor. Bu yüzden sizden yardım istiyorum kaynak konusunda; çeviri metin, Youtube kanalı, podcast, forumlar olur kaynak olsun yeter. Nasa’dan çeviriler yapan birileri (Nasa hakkında bir fikrim yok bu arada) ya da ülkemizde konuyla ilgili bir kurum var mı? TUA’nın çalışmalarına bakmayı düşünüyorum ama hakkında bir fikrim yok. Tek derdim sıfırdan başlamak hiçbir bilgim yok o günden sonra bazı şeylere göz gezdirdim solucan delikleri, sarmal galaksiler, , büyük yıldızlar, süpernova kalıntısı gibi ama daldan dala atlamak zorunda kaldım bu da verimsiz oldu. 1 ışık yılının karşılığı ve kara deliği sürekli 2 boyutlu gördüğüm için küre olduğunu bilmek hayal gücümü ve düşünmemi zorluyor o yüzden Samanyolu Galaksi ya da önce Güneş Sistemi’nden başlamak istiyorum. Tavsiye ve kaynak yardımlarınızı bekliyorum eğer yoksa başlık açılması forum için güzel olabilir.

1 Beğeni

Defalarca tekrarladığım gibi forumdaki genel negatif havanın etkisi olduğunu düşünüyorum. En azından benim son zamanlardaki sessizliğimin sebebi bu. :slight_smile:

2 Beğeni

Yanık acısı için fantastik bitki :slight_smile:

3 Beğeni

Ben forumda yeniyim ve bazı tecrübelerimden sonra ne zaman bir şey yazacak olsam, birisi içindeki bir yere takılacak da lafı ağzıma tıkacak gibi hissediyorum. Bu yüzden ağırdan alıyorum ve yazdığımdan çok daha fazla okuyucu kalıyorum. Siz de aşağı yukarı böyle bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

3 Beğeni

Bana verilen tavsiyeyi paylaşabilirim. Cosmos belgeseli ile başlayabilirsiniz.

2 Beğeni

Geçen biber temizleyip turşu yapmıştım. Ellerim şişti ve kıpkırmızı oldu, acıdan duramıyordum. Ağrı kesici kremler sürdüm, çok kesilmedi diye şurup bile döktüm. :joy: Bunu o zamanlar bilsem aloverayı da bunun için denerdim. Yanığa iyi gelen acıya da iyi gelir mantığıyla.

2 Beğeni

Yanık için iyi oluyor ama acı biber denemek lazım. :slight_smile:

Eldiven kullansaydın keşke.

2 Beğeni