RPG Çölü

Şu sıralar hayatımda hiç istemediğim kadar RPG oyun oynayasım var lütfen oyun önerin çok zor olmayacak bir şeyler

Geçmişten günümüze şöyle bir yolculuk yaparsam kendi kafamda;

• infinity collection(baldur’s gate + baldur’s gate 2 + icewind dale + planescape torment) + neverwinter nights
• pillars of eternity i & ii
• torchlight i & ii
• divinity original sin i & ii

3 boyutlaşırsak

• vampire: the masqueride
• witcher i & ii & iii
• dragon age origins & ii & inquisition
• elder scrolls iii & iv & v
• south park stick of truth & fractured but whole
° kingdom come deliverance (ya seversin ya nefret edersin, zor seçim, çıktığı dönem teknik sorunlar vardı şu anki durum ne bilmiyorum)

shooter’ laşırsak

• bioshock i & ii & infinity & prey(prey’in burda olmasının sebebi bioshock’suz geçen yıllar sonunda ilk defa abiii uzayda geçen bioshock yapmışlar diye fena gaza gelmeme sebep olduğu için ruhani devamı olarak görüyorum)
• fallout iii (moddb’den grafik modlarıyla günümüz oyunu kadar oluyor) & new vegas & iv
• dishonored i & ii & death of the outsider
• deus ex (2000) steam’daki ücretsiz redux moduyla şahane oluyor, 2. oyunu pek iyi değil onu önermiyorum & human revolution & mankind divided
• mass effect i & ii & iii (andromeda’yla uğraşma hiç)
• knights of the old republic i & ii (windows 10’daki durumları nedir bilmiyorum çalıştırabilmek için biraz sihirbazlık gerektirebilir)
° zor olmasın dediğin için dark souls i & ii & iii atlıyorum ama kişiden kişiye değişebilir zorluğu

gelecekten ne beklemeliyiz dersen

• system shock remake
• starfield
• elder scrolls vi
• monster hunter world
• cyberpunk 2077

6 Beğeni

Sana çok teşekkür ederim. Tansel ismini sevdiğimi söylemiş miydim? :smiley:

Çok teşekkür ederim, bu liste iyi oldu unutuyordum ben de bazen. Güncellerim aklıma geldikçe indie’ler var daha jrpg seversen birkaç tane de onlardan ekleyeyim sonra

1 Beğeni

Şu sıralar oynadığım sıra tabanlı post apokaliptik şaheseri yazayım ben de. Wasteland 2. Çığlık atan sayko keçileriyle yeri gelince fazla komikleşebilen bir güzellik. Ama bence Rangerlar çok hain çıkacak sonunda, bilemiyorum.

2 Beğeni

web tarayıcısı üzerinden oynayabilirsin, pek bir grafik kalitesi yok ama ben sevdim
League of Angels 2

Bu da farklı bir konusu var hikaye güzel

Dead Maze

1 Beğeni

Asıl özlem eski usül toplaşıp oynamalı dungeons and dragons. Öyle kutusuz mutusuz tüm taban hayal gücü …

1 Beğeni

Bu yaz devamını getirelim diye düşünüyordum ama malum GM a ulaşılamıyor

Dm olabilirim. Toplasıp oynayalim deyin hemen geleyim. @_restlessness tansel beni tanıdın mı? Burada da bulurum seni. Numaran silindi telefon çöp olunca.

İyi denk gelmiş valla. Nasıl bir telefon kullanmaktır o yahu, kimden duysam çöp ediyor telefonu. Değiştirmediysen senin numaran olacaktı, yazarım bir şeyler.