Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati, Yeniden

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati, Yeniden... – Kayıp Rıhtım

image

Douglas Adams’ın meşhur Dirk Gently romanı “Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati” yeni baskısıyla Alfa Yayınları’nda. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Sen yıllardır bekle, alma Kabalcı baskısını. Sonra yeniden basımına 4 ay varken bundan habersiz git, o iğrenç çeviriyi al ve pişman ol. 4 ay sonra da yıllardır yenilenmeyen baskı ve çeviri yenilensin. -_- İçim yanar, içim kanar, isyannnn… :frowning:

3 Beğeni

Kabalcı yayınlarının cevirileri çok mu kötü. Herkes övüyor du bi ara. Misal ben full set duneyi aldım oldukçada iyi ceviri

Diğer yayınlarına bir lafım yok, Otostopçu’yu yine 5’i 1 Yerde olarak güzelce okumuştum. Kutsal Dedektiflık Bürosu’nu bilmiyorum, bulamadım onu hiç. Ama Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati tam bir rezalet. Her şeyi geçtim 200 küsur sayfalarında bir yerde, önceki sayfaları yine basmışlardı. Tek başına bu rezalet de onlara yeter ama çeviri de çok kötüydü. Kitap mizaha ve kelime oyunlarına dayalı olduğundan çoğu kelime oyunu bana anlamsız geldi :confused: Haliyle bu da kitabın güldürüsünü baltaladı

1 Beğeni

Verdik önsipariş, beklemedeyiz. Dizisini izlemediyseniz eğer kesinlikle izleyin, çok eğlenceli.