RWBY: Ice Queendom

Bilim ve büyünün aynı anda varolduğu Remnant dünyasında insanlar ve insan-hayvan hibridi Faunus’lar Grimm denilen boyutlarötesi yaratıkların daimi tehdidini saymazsak beraber yaşamaya çalışıyorlardı. Grimm’lerle savaşmak için ruhlarına işlenmiş özel yeteneklere sahip olan avcılar seçtiler ve onları 4 büyük akademide ölümüne eğitimlere tabi tuttular. Beacon Akademisi’nin uyumsuz üyeleri Ruby Rose, Weiss Schnee, Blake Belladonna ve Yang Xiao Long, Profesör Ozpin tarafından bir şekilde bir araya getirildiler ve RWBY adlı grubun efsanesi başlamış oldu. Savaşları onları önce aşırı şiddet yanlısı bir tür Faunus terör örgütü olan White Fang’le, ardından kıtayı tehdit eden gizli düşmanların planlarını yavaş yavaş ortaya çıkartacakları bir mücadeleye götürdü.

2022 içerisinde yayınlanacak Anime olan RWBY’nin en öne çıkan tarafı senaryo olacak gibi görünüyor, zira seri aslen Monty Oum tarafından 4-28 dakikalık bölümlere sahip bir web animasyonu olarak 2013’de yayınlanmış ve büyük ses getirmiş ve hatta Crunchyroll tarafından lisanslanmıştı. Oum’un 2015’deki ölümünün ardından seri Kerry Showcross tarafından devralındı ve geçen seneki 8. sezonla 106 bölüme ulaştı. RWBY’yi Anime’ye uyarlama konsepti ise Gen Urobuchi’den çıktı ve bol checkhov’s gun’lu grimdark senaryolar dendiğinde en öne çıkan senaristlerden olan Tow Ubukata, bu serinin senaryosunu adapte edecek olan isim. Animasyonları Shaft stüdyosunun hazırlayacağı yapımın yönetmenliğini Kenjirou Okada (3-gatsu no Lion, Magia Record: Mahou Shoujo Madoka Magica Gaiden) ve Toshimasa Suzuki (Heroic Age, A Pilot’s Love Song, Rinne no Lagrange, Soukyuu no Fafner: The Left of Right, Soukyuu no Fafner: Heaven and Earth) tarafından yürütülecek ve müzikler Nobuko Toda (Ishhukan Friends, Ultraman, Ghost in the Shell SAC 2045, Sweetness & Lightning) ile Kazuma Jinnouchi (Metal Gear Solid 4, Ghost in the Shell SAC 20145, Ultraman), karakter tasarım adaptasyonları ise Rhouhei Huke (Steins Gate, Black Rock Shooter) tarafından hazırlanıyor. Orijinal dörtlünün seslendirmeleri ise Saori Hayami, Yoko Hikasa, Yu Shimamura ve Ami Koshimizu tarafından tarafından yapıldı.

2 Beğeni

Ooo çok iyi haber bu.

1 Beğeni

rwby fanları için güzel sangatsu ve monogatari fanları için hayal kırıklığı yaratan bir haber.

İlk bölüm yayınlandı. Uzun zamandır arka plan animasyonları anlamında gerek akıcılık gerekse detay olarak bu kadar vasat bir seri görmemiştim. (20 küsür sene önce çıkan Votoms: Pailsen Files yada Wangan Midnight gibi seriler Citizen Kane gibi kalıyor bunun yanında) OVA olması gerekirken seri yapınca altından kalkamamışlar sanırım. Perspektif hataları gırla (bkz Ruby dövüşürken 30 saniye önce nakavt ettikleri gözükmüyor bile) ve dövüşler shounen anime kafasıyla bile epey ayrıntısız/savruk. Silahlar ve özel güçler birkaç saniyeliğine cool gözükse bile exposition’una hiç girmemişler. Japonya dışındaki kitleyi ana hedef kitle olarak belirleyince -çoğu kez tekerrür ettiği üzere- çıtası epey düşük bir iş olmuş. Gideri olan tek kısım seiyuu kadrosu ve Tow Ubukata serisi olması. Fakat devam eder miyim bilmiyorum.

1 Beğeni