Sana Bir Bilimkurgu Roman Önerelim mi?

Ay Zalim Bir Sevgilidir çıktı bana da :smiley:

Dune için söyleyebileceğim tek şey derinliğinin insanı zehirleyecek derecede olduğudur. Tabi ki herkeste aynı etkileri oluşturmaması da normal. Her şey gibi bu kitap da insanların zihinlerinde bulacağı yere göre bir rol oynayabilir.

3 Beğeni

Aga nasıl ya .Okuduğum seriler arasına direkt top 5 e giren bir seri.

Zaman Makinesi çıktı bana da. Tavsiye eden varsa ileride alıp okuyabilirim. :slight_smile:

Maymunlar Gezegeni çıktı bana da. Çok da severek okuduğum harika bir kitaptı.

Bana Dune dunedur bugün bugün çıktı :obey:

Bana da Dune çıktı :grinning:

Frank Herbert’ın ekoloji bilgisini ve teknolojiyi özgün kullanmasını takdir ediyorum ama karakter gerçekten samimiyetsiz. Herkesin tek bir amacı, dürtüsü var. Bir hikayede karakterler ve birbirleri arasındaki ilişkiler bence çok önemli. Dune’da bu yok. İki kere ortasında bıraktım. Üçüncüde bitirmeye uğraştım, belki sonu çok güzeldir hadi gayret, dedim. Bitirdiğimde Dune Mesihini okumak için içimde bir istek yoktu.

2 Beğeni

bana Maymunlar Gezegeni çıktı

2 Beğeni

Devam kitaplarında (özellikle Mesihi) karakterlerin iç çatışmaları, ideolojik ve teolojik temalar nedeniyle seri farklı bir noktaya sapıyor. İlk kitaba bayılanlar genelde devam kitaplarında aradığını bulamıyor. Belki sizin için durum tam tersi olur bilemedim :smiley:

Zaten merak ettiğim bir kitaptı :revolving_hearts: uzay gemisi dedim ilk soruda, sondan öncekinde de iyi adamlara yer yok dedim beklentimin arttığını inkar edemem.

1 Beğeni

Bitmeyen Savaş çıktı. Kitabı daha önce almıştım ama henüz okumadım. Yalnız, bendeki kitap ile burada fotosu verilen kitabın kapakları aynı değil. Sanırım bu daha önceki kapak. Ve daha güzel bence. BK Klasiklerinden çıkan kapağı beğenmedim
resim

Bana da bitmeyen savaş çıktı, okumayanlar okusun kesinlikle tavsiye ederim klasikler içindeki en iyi eserlerden biri.
Dune çıkan arkadaşlar da soruları sonuç dune çıksın diye cevaplamışlar sanırım :smiley:

Ek Açıklama 2020-04-08 224842

Dune çıktı. Hala okumamak için direniyorum. Vakıf serisini de bekletmiş sonra sindire sindire tüm seriyi bitirmiştim.

Ekran Resmi 2020-07-01 15.20.27

Bu şık komikmiş :robot:

Kaplan! Kaplan! çıktı, forumda görmüştüm kitabı daha da merak ettim şimdi. Cyberpunk seçtim diye mi acaba …

1 Beğeni

Tyger Tyger, burning bright. Güzel kitaptı.

Okumamıştım, merak ettim şimdi.

Bana önerilen kitabı okudum :blush: Çok beğendim.

2 Beğeni

Bu göndermeni okuyunca yanıtlayabilecegim.

Ama bu filmi ve şiiri çağrışım yaptı :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de bu ay almayı düşünüyorum kendi önerimi :tiger:

1 Beğeni