Şarkı

Hikaye bir anlam taşıyor. Okurken arka planda çalabilecek bir şarkının olabileceğini düşündüm fakat link paylaşılmasının yasak olup olmadığını bilmediğimden dolayı ismini yazmakla yetiniyorum. İyi okumalar.
Woodkid - ‘THE GOLDEN AGE’ (3.15 ile 7.20 arası)

ŞARKI

Sıcak hava deliklerden dışarı süzülür, flüt havlarken keman da ezgiye katıldı. Uyumla birbirlerinin boşluklarını dolduruyorlar, şehrin bu açık meydanında büyük resmi güzelleştiriyorlardı. Keman telleri yayın altında çığlık atarken flüt açık aralıklarla çınlıyordu. İlk notalar cadde taşları üzerinde kendi kanı içinde yatan adama dokundu. Onun o ölü görüntüsünü yumuşattı, kan rengini beyaza boyadı.
Flüt tutan eller gevşedi ve keman yalnız başına devam etti. Teller hüzünlü bir ağıt tutturdu, kılıcını birbirlerine sallayan askerlerin ellerindeki çiçekler kan kırmızısı güllere dönüştü.
İki çalgıcı ayaklarını ritimlerine dahil ettiler. Yer ağladı, kaba taşlarına inciler yağdı. Ay ışığı flüt deliklerini yalarken flüt tutan eller bir kez daha gevşedi ve keman tekrardan yalnız başına devam etti. Havada asılı duran oklar gözyaşlarına dönüştü. Yerlere yağarken incileri parıldattı.
El ele tutuşup dans ederek çalgılarını yere bırakan çalgıcılar dans bitiminden sonra yere uzandılar. Gözleriyle son kez kızıl göğü incelediler ve bir elleri çalgılarının bir elleri diğerinin elinin üzerinde dururken gözlerini son kez yumdular.