Satürn Evleri Kitaplığı (Manga)

KÜNYE

Yazar : Hisae İvaoka
Yayınevi : İthaki Yayınları
Cilt Sayısı : 7 (Tamamlandı) (Japonca Baskı)
Durum : Tamamlandı (Türkçe Baskı)

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Satürn Evleri Cilt 1
  2. Satürn Evleri Cilt 2
  3. Satürn Evleri Cilt 3
  4. Satürn Evleri Cilt 4
  5. Satürn Evleri Cilt 5
  6. Satürn Evleri Cilt 6
  7. Satürn Evleri Cilt 7

1 2 3 4

5 6 7

3 Beğeni

Kaldı bir cilt.

İthaki’nin takip ettiğim kitaplarında ilk kez bir serinin devam kitaplarını beklemekten bezmeden, kısa aralıklarla düzenli çıkışına denk geldim.

Böyle dedim diye 7 seneye kalmaz umarım. :slight_smile:

2 Beğeni

Seri tamamlanmış oldu

3 Beğeni

64 liraya tamamlanmasa iyiydi, pes!!!

2 Beğeni

Gerekli Şeyler manga fiyatlarını 58’e çıkardı diye ağlıyordum. Ama ithaki durur mu? Yapıştırmış 64’ü! :smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

Ve böylece bir hikayenin daha sonuna geldik. Tüm seriyi okurken bir gerilim ya da hikayenin sonunda cevap bulacak soru dışında “şimdi ne olacak” diye bir beklenti ile sayfaları değiştirmedim. Bence “çok iyi” değil ama “iyi” diye tanımlayabileceğim bir hikayeydi.

Son kitap hakkında spoiler olabilir. Okumadıysanız bu kısmı açmayın…

Belki sınıfsal göndermeler nedeniyle hikayenin biraz daha sertleşmesi beklentim vardı ama sınıfsız sömürüsüz dünyaya barışçıl bir geçiş oldu. Var olsun sınıflar arası işbirliği ve aslan sosyal demokratlar. :slight_smile:

Arkadaşlar tamamlanmış, kolay bulunan, çok uzatmayan, cilt sayısı çift hanelere çıkmayan, karanlık - sert hikayeler anlatan manga önerileriniz var mı?

1 Beğeni

Made in abyss beni cidden korkutan sayılı mangalardan biri. Türkçe çeviri ve editörlüğü hakkında pek çok yorum var ama ben İngilizce okumanız taraftarıyım.

1 Beğeni

Türkçe dışında bir dil bilmiyorum, seriye bakayım teşekkürler.

1 Beğeni

Fire Punch, 8 veya 9 ciltti. Teması karanlık ve dehşet içeriyor.

Dorohedoro, 21 cilt -biraz uzun- ama ilk 50 bölümü okuduktan sonra akıyor ve ne olacak diye merak uyandırıyor. Tam olayları anlıyorsun ama aslında anlamamışsın. Anlatılmaz yaşanır bir manga.

Boy’s Abyss, pisikolojik-gerilim gibi ama henüz tamamlanmadı. Sona yaklaştı, yakında biter diye düşünüyorum.

1 Beğeni