Sayı #114: "Tazmanya Canavarı Öyküleri"

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Sayı #114: “Tazmanya Canavarı Öyküleri” – Aylık Öykü Seçkisi

image

Çizim: Seda Akgüneş Tazmanya canavarı. Sürekli aç. Salyaları toprağa damlıyor. Öyle hızlı dönüyor ki önünde hiçbir şey duramaz. Rengi, kokusu, sesi. Saflığı. Her karesiyle çocukluğumuzun derinlerine yerleşmiş. Onu kandırmak ne kolay. Hâlâ etsiz butsuz tavşanların peşinde. Hâlâ olmayacak tuzaklara düşüyor. Hiç pes etmiyor. Etmeyeceğini biliyoruz. Oysa birçoğumuz Tazmanya Adası’na hiç gitmedik. Çizgi filmlerde gördüklerimiz bize yetti.… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Çizim çok hoş. Hikayeleri okumak içinde sabırsızlanıyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Çizimi çok beğendim. Eminim öyküler de her ay olduğu gibi yine harikadır.

1 Beğeni

Buraya çizimleri gönderen kişilerin çok özel olduğuna inanıyorum ve çizimlerin ve öykülerin her birini çok beğeniyorum. Burada olmak ise mutluluk verici. İyi ki varsınız.

1 Beğeni

Oh no! Öyküme ulaşılamıyor. Kumpas! :face_with_symbols_over_mouth:

2 Beğeni

Hemen müdahale edildi ve kumpas önlendi efendim! :slight_smile:

4 Beğeni

Sevgili Kayıp Rıhtım,

Bu sene sayenizde hayal gücüm bir astranotla bir kutsal varlığı birbirine aşık etti, yaramaz bir ufaklığı ışığın neferine çevirdi ve daha da önemlisi Kaf Dağını yaratıp yıldızların ötesine yolladı.

Üstelik 2018 bana; benden yorumlarını eksik etmeyen gerçek eleştirileri ile zaman ayırıp bana kıymetli değerlendirmeler sunan arkadaşlar getirdi.

Hepsinin ötesinde, aramıza yeni katılanlar ve uzun süredir gelişimlerini izlediğim yazarlar sayesinde her ay ayrı bir macera yaşama imkanım oldu.

Belki başka bir fırsatım olmayabilir diye şimdiden yazmak isterim;

Umarım 2019, güzel süprizlerle dolu, adı anılmamış maceralar ve torunlarına anlatacağınız tecrübeler yaşayacağınız yeni bir olur.

Sevgiler
Dipsiz

9 Beğeni