Sayı #137: "Peri Öyküleri"

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Sayı #137: “Peri Öyküleri” – Aylık Öykü Seçkisi

image

Çizim: Filiz Özbaş Efsaneleri seviyoruz. Burada değiller. Şimdi değiller. Geçmişin keskin kolları onların sınırlarını çiziyor. Periler bu hudutların en saklı noktalarında bize el sallıyor. Gizemin cazibesi, tarihin monotonluğunu kırıyor. Aralarına katılmak ve yeni öyküler duymak istiyoruz. Buraya gelen konuklarımızla aynı paydada buluşuyoruz. Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 137. defa karşınızda. Peri Öyküleri sizi bekliyor. –… (DEVAMI…)

7 Beğeni

İçinde olmadığım olamadığım bir seçki. Katılan arkadaşları tebrik ediyorum. Görsel de çok güzel olmuş, Filiz Hanımın ellerine sağlık…

2 Beğeni

Merhaba,
Öyküme yer verdiğiniz için teşekkürler. Daha önce de yazmış olduğum bir öyküyle beraber 2 öyküm oldu ama yeni forum üyesi olduğumdan öykülerim üyeliğime bağlantılı görünmüyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Ümit KANAAT
Öyküler;
Por Una Cabeza
Mücadele

1 Beğeni

Merhaba Seçki,
Tanıdık kalemler görmek mutlu etti beni. Okumaya çalışacağım Peri öykülerini.
Öğrenci teması için de tebrik ediyorum.
Doğru zamanda, doğru tema.
Bol öykülü, hayallerimizin göklere eriştiği nice güzel günlere.

2 Beğeni

Güzel haber, yine harika bir seçki. Okuru bol olsun!
“Perî-dar” isimli yine kültürümüzden ve geleneğimizin doğaüstü varlıklarından beslenen kısa öykümle seçkideyim.
Öyküyü bir alıntı ile açmıştım fakat sayfada alıntı çıkmamış buraya bırakmak isterim.

“Aklım şaştı garip belim büküldü

Kaşlar hilâl gözler âhû cerandır”

-Karacaoğlan

1 Beğeni

Aylar sonra yine demir attım rıhtıma. Birkaç tanıdık kalem dışındaki kimseyi tanımıyorum lakin bu da yeni kalemlerle tanışmak demek olduğu için heyecanlı. Herkese iyi okumalar!

6 Beğeni