Sayıklamalar

(Ezgi Özbek) #1

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/sayiklamalar/

Denemekten bahsediyorlar ve yanılmaktan. Bir parça yorulmak da var işin içinde. Başlamaktan ve sürdürmekten dem vuruyorlar sonlar hiç yokmuşçasına. Ne yapıyorsan dur, kalk ve bir ayna bul. Yansımanla işin yok. Suretinin ötesindekileri deşmek gerek. Orada bir yerlerdesin. Çok uzaklaşmış olamazsın. Henüz kalbinin kıpırtıları sönmemiş. Duyuyorsun nabzını, kanın fokurduyor ve çarpıyor damarlarının daralmış çeperlerine. Nefeslenişin ateşi… (DEVAMI…)

(gaye çelik) #2

Merhabalar Ezgi :slight_smile:
Çok sevdiğim; ancak cesaret edemediğim bir tarz kullanmışsın. Hem yazarın gözünden, hem de karakterin gözünden anlatmışsın. İkisini beraber harmanlamak zor zanaat.
Cümlelerinin ve devasa kelimelerinin gücüne söyleyecek pek bir şeyim yok. Konu biraz daha genişlese hoşuma gidebilirdi. Ellerine, emeğine sağlık :slight_smile:
Yanardağ temasında görüşürüz :slight_smile:

(Murat Barış Sarı) #3

Gerçekten bir sanat barındıran bu öykünün özelliğinin anlattıklarından ziyade hissettirdikleri olduğunu düşünüyorum.

Bir tür düz yazı şiiri gibiydi.

Elinize sağlık

(Ezgi Özbek) #4

Merhabalar Gaye,

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Galiba bahsettiğin metodu istemsizce sürekli kullanıyorum birkaç katmanlı işleri seviyorum diye buraya varıyor her denemem :slight_smile: Konu kendi içinde farklı bir derinliğe sahip olduğu için detaylandırmak istemedim aslında. Ayrıntılar, gerçekler ve kurgu birbirine geçmiş durumdaydı artık.

Çokça teşekkür ederim bolca ilham diliyorum :slight_smile:

(Ezgi Özbek) #5

Merhabalar,

Şiir işinden aslında pek anlamam on üç yıl evvel denediğimde şiir yerine öyküler çıkmıştı :smiley: Bu şekilde değerlendirmenize sevindim bu sebepten. Demek ki esintileri saklı kalmış.

Bu arada ana hedefim kesinlikle hissettirdikleriydi. Biraz deneysel bir is oldu benim için de.

Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim