'Seri Olmayan' FANTASTİK Kitap Önerileri

Fakat kendi içinde son bulan, bir soru bırakmadan biten bir kitap, seri olduğunu bilmeseniz aklınıza bile gelmez seri olabileceği zaten okuduğuma göre devam kitapları okur kitlesinin yoğun isteği üzerine çıkarılmış.

1 Beğeni

Clive Barker - Dokudünya
Tek atımlık fantastik bir eser. İthaki karanlık kitapıktan çıktı, öneririm efenim. (hem de Stephen King tarzı demişsin öyleyse çevrilmiş tüm Clive Barker eserleri diyorum)

6 Beğeni

Birde unutmadan Stephen King-Ejderhanın Gözleri var fakat kitabı çok sevmediğimi de belirtmek isterim

Ölümsüz - Catheryne Valente diyen göremedim, ben diyeyim :slight_smile:

2 Beğeni

Sonuçta bir seri ama değil mi?:slight_smile:

Hocam genel bir yorum yaparsan nasıl bir kitap? Birde akıcı mı? Kitap elimde var ama hem hacimli olması hem de yazı boyutunun küçük olması gözümü korkutuyor.

1 Beğeni

Fakat diğer kitaplarında farklı kişiler ve yeni konu işleniyor diye biliyorum. Sadece son kitabında Yürüyen Şato’daki karakterler hikayeye dahil oluyormuş. Ama buna devam kitabı denir mi emin değilim. Yürüyen Şato başı sonu belli tek bir kitap olarak okumak sıkıntı yaratmaz bence.

Evet yürüyen şato tek okunabilir. Ancak ikinci ve üçüncü kitapta da aynı karakterler var. Kendi içlerinde bir devamlılık mevcut. Ben üçünü de okudum fazla bahsetmeyeyim spoiler olur.:slight_smile:

1 Beğeni

Halka Dünya serisine benziyor o zaman. Yazar tek bir kitap yazıyor sonra yoğun istek gelince seri devam ediyor. İki türlü de okumak uygun olur bence. :+1:

1 Beğeni

Clive Barker’dan daha önce kitap okumadıysanız edebi dilinin yalın olmadığını söyleyebilirim. Yani okunması zor bir kitap diyemem ancak yazarın betimlemeleri ve benzetmeleri ile kitabın akıcılığını bazı okurlar için düşürebileceğini tahmin ediyorum. Konusu için ise eğer Neil Gaiman’ın Amerikan Tanrıları’nı okuduysanız ordaki fikir gibi ancak daha iyi işlenmiş diyebilirim. Kitabın tek eksiği (artık fazlalığı mı desem), 100-200 sayfa fazladan uzatılmış olması diye düşünüyorum.

Unutmadan @Bay_Karamsar hocamın sitede yazdığı incelemeye bakabilirsiniz.

3 Beğeni

Teşekkürler. Amerikan Tanrılarını okudum. Benim için gri bir kitap ne beğendim ne beğenmedim :slight_smile:

1 Beğeni

Amerikan Tanrıları’nı okumadan önce dizisini izlemiştim 1 sezon karakter, olaylar vs çok iyi oturmuştu okurken kafamda. Kitap gri kaldıysa dizisini tavsiye ederim.

1 Beğeni

Bence dizisi daha güzel.

1 Beğeni

ben de hiç ama hiç beğenmeyenlerdenim :roll_eyes:

hatta Darwinya yüzünden yazarın dönüş serisine de bulaşmadım

1 Beğeni

gerçekten renkler ve zevkler tartışılmamalı :slight_smile:

Ötekiler Arasında benim çok sevdiğim bir kitap, türe ve okuyanlarına genelde burun kıvrılan bir ülkedeyiz belki bu yüzden baş karakter ve hikayesini anlatışı çok dokunmuştu bana :confused:

ben de kül dağındaki kütüphaneyi tavsiye edeyim

1 Beğeni

Sadece iyi bulmadığımı belirttim, kimsenin rengine ya da zevkine bir şey demedim ki.

1 Beğeni

yooo çok değerli fikriniz, tabi ki beğenmeyebilirsiniz, sizin değil kendi zevkimi sorguladım :slight_smile:

burada bahsi geçen kitaplarla ilgili genelde farklı düşünüyorum, adı geçen pek çok kitabı okudum, beğendiklerim eleştirilmiş, beğenmediklerim tavsiye edilmiş, ben de bir tuhaflık var herhalde diye düşündüm :sunglasses:

1 Beğeni

O satıcıdaki Darwinya’yı bugün elden aldım. Çok küçük bir hasarı vardı. 2015’teki fiyatına sattı(24 TL).

2 Beğeni

Gök Cennetin Altında (Şahane kitap, Redtube Beeg Spankbang goodreads’de puanı nedense çok düşük.

1 Beğeni

Usta ile Margaritayı nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yazar mısınız?